Preview: Chelsea vs. Rosenborg

Své brány otevírá i Liga mistrů a Chelsea do základní skupiny vstoupí hned v první hrací den. Čeká ji papírově nejlehčí zápas ze všech šesti, které na podzim bude muset absolvovat. Může si však dovolit Rosenborg podcenit?

Kádr norského mistra není tak slabý, jak by se mohlo zdát. Ale zdvořilost stranou – tým, který chce Champions League nakonec i vyhrát, si s takovým soupeřem doma musí poradit bez větších problémů.

Vítězství sice očekávala většina modrých příznivců i o víkendu proti Blackburnu, ale takový nemastný, neslaný výkon nemůže Chelsea zopakovat doma dvakrát po sobě. To by asi Mourinho dal každému ve sprchách mokrým ručníkem starých dobrých pětadvacet na holou. Snad to bude dostatečná motivace.

Rosenborgu Trondheim bude chybět jeden z klíčových hráčů, záložník Roar Strand. Fanoušci s dobrým pamatovákem by mohli znát tato jména – Steffen Iversen a Bjorn Tore Kvarme. Bývalý hráč Tottenhamu, respektive Liverpoolu. Oba jsou připraveni za Nory nastoupit.

Chelsea nejspíš bude pořád chybět Didier Drogba. Mourinho si asi radši počká, až bude o víkendu stoprocentně připraven na United, a teď bude doufat, že se prosadí někdo z dvojice Kalou – Sheva. Popřípadě by měl po návratu ze své vlasti být k dispozici také Pizarro.

Stejné je to s Frankem Lampardem, u nějž se rovněž neví, zda se dá do kupy. Už to s jeho stehnem vypadá lépe, ale konečné rozhodnutí je na Mourinhovi. A samozřejmě na Lampsovi. A také na doktorech a bůhvíkom ještě.

Chelsea tedy čeká jednoznačný lov tří bodů. Pokud utečou, bude mít José co vysvětlovat. My jen věřme, že po reprezentační pauze se už hráči plně přeorientovali na klubové povinnosti a budou hrát s mnohem větší šťávou než o víkendu. Ať je na co se koukat.

Tip redaktora: 2–0.
Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Juliano Belletti.
Chelsea – Rosenborg
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 18.9.2007 20:45 SEČ

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.