Chelsea 0:0 Blackburn

I když jsem odpůrce přestupu Andriye Ševčenka do naší modré armády, začíná mi ho být líto. Dnes poprvé dostal příležitost, neuspěl a ještě stihl zmrzačit protihráče Sambu kopancem do hlavy.  

Ze začátku nemastná hra, která vypadala spíš jako přátelský zápas, byla velice nudná. Zdálo se to jako opravdová hra gentlemanů. Nikdo nechtěl útočit, aby snad druhý tým neurazil, či nepohoršil. No hrůza!

Díky bohu byla to Chelsea, kdo se ujal iniciativy. Po třicáté minutě domácí začali stupňovat svůj tlak. Přišla pecka od Essiena, s kterou měl Friedel co dělat. Střely Joea Colea americký brankář také pochytal a s Ševčenkovým brejkem si také poradil skvostně.

Jen škoda ze Ashley Cole nemá delší nohy. Přihrávka na hranici ofsajdu byla dokonalá, ale malý obránce na ní nedoskočil. Žel bohu jediné, co z tlaku Chelsea vyplynulo, byla Pedersonova šance na konci poločasu, která naštěstí šla do boční sítě. Do šaten se odcházelo za stavu 0:0.

S přibývajícími minutami druhého poločasu získával Blackburn sebevědomí. Mourinho reagoval střídáním. Přišel Malouda a Mikel, a hned minutu potom, tedy v padesáté sedmé, dal Salomon Kalou jediný gól zápasu. Jediný a ještě ke všemu neuznaný. Rozhořčený Mourinho se dusil na lavičce do konce zápasu a po konečném hvizdu vypadal na to, že Howarda Webba povalí na zem a svýma vlastníma rukama ho zardousí…

Chelsea to malinko srazilo na koleno a Blackburn hrál velice vyrovnanou partii. Párkrát byl povolán do akce Petr Čech a ani jednou nezklamal. Pět minut před koncem mohl skórovat Andriy po přihrávce Maloudy. Leč, nestalo se tomu tak…

Znovu ztrácíme body a ne zrovna s nejsilnějším soupeřem. Jak však řekl sám Mourinho, hráli jsme bez hlavních zakončovatelů – Drogby, Pizarra a Lamparda. Ale i přece tak máme snad dosti silný kádr, ne?

Chelsea 0:0 Blackburn
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Čech – Belletti, Alex, Terry, A. Cole (90. Ben Haim) – Wright-Phillips (56. Malouda), Essien, Sidwell (56. Mikel), J. Cole – Ševčenko, Kalou.

Blackburn: Friedel – Emerton, Samba, Nelsen, Warnock – Bentley, Savage, Dunn, Pedersen – Santa Cruz, McCarthy.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.