Preview: Chelsea vs. Blackburn

Dlouhá reprezentační přestávka je konečně u konce a na programu je opět Premier League, Chelsea přivítá ambiciózní Blackburn Rovers. Domácí se budou muset obejít bez dvou pilířů základní sestavy – Franka Lamparda i Didiera Drogby.

Blues získali z prvních pěti zápasů deset bodů a přestože se to může jevit jako dobrý start, realita je trochu jiná. Ve skutečnosti je to náš nejhorší vstup do sezony za posledních pět let, takový Liverpool s Arsenalem mají každý deset bodů a ještě zápas k dobru.

Zato Rovers si užívají nejlepší start od roku 2001. Jako jeden ze čtyř týmů zatím drží neporazitelnost, neprohráli od loňského vyřazení v semifinále FA Cupu, kde je v nastaveném čase zlomila právě Chelsea a celkově to už dělá 14 zápasů bez prohry.

I to vlévá Marku Hughesovi, bývalému hráči londýnského klubu, který den po zápase oslaví tři roky ve funkce manažera Rovers, hodně optimismu do žil. „Než přišel José Mourinho, Blackburnu se proti Chelsea dařilo. Chtěli bychom narušit jejich domácí formu,“ prohlásil Hughes.

„Mají doma úžasný rekord, ale jednou tam prohrát musí. Proč by se to nemohlo povést zrovna nám? Vzhledem k tomu, jak momentálně hrajeme – sebevědomě, šikovně a nebezpečně směrem dopředu – se dá říct, že pokud někdo může Chelsea na Stamford Bridge porazit, jsme to my.“

Hughese může těšit i fakt, že trio Roque Santa Cruz, Benni McCarthy, Aaron Mokoena se s největší pravděpodobností po reprezentační pauze dají do pořádku a v týmu tak nebude chybět nikdo. To si rozhodně nemůže říct José Mourinho.

Chybět totiž budou dvě opory, Frank Lampard a Didier Drogba. Lampard má už dlouhou dobu natažený stehenní sval, Drogba si zase proti Aston Ville pochroumal koleno. Čekalo se, jestli to do soboty stihnou, Mourinho však prozradil: „Nebudou hrát. Doufám, že budou připraveni příští týden.“ O Ricardu Carvalhovi, který měl také problémy, se už José nezmínil.

Přidejme tedy k tomu dlouhodobé marody Ballacka s Bridgem a máme problém. Obrana je celkem jasná, napravo nejspíš Belletti, nalevo Ashley, uprostřed k Terrymu Alex nebo Carvalho. Na křídlech máme také dost možností, oříšek na Mourinha čeká spíše ve středu zálohy a v útoku.

Vzhledem k tomu, že zápas se hraje doma, dají se očekávat dva hráči ve středu pole a dva na hrotu. Dostane šanci Steve Sidwell, nebo se tam opět poskládají dva defenzivnější hráči? Nastoupí už Sheva, nebo dostane přednost dvojice Pizarro – Kalou?

Nechme tyto otázky na Mourinhovi, on si s nimi poradí. Koneckonců, je to přece The Special One, ne?

Tip redaktora: 2–1
Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Andrej Ševčenko
Nominace týmů

Chelsea: Čech, Cudicini, Hilario, Ferreira, Belletti, A. Cole, Ben Haim, Terry, Carvalho, Essien, Mikel, J. Cole, Malouda, Sidwell, Pizarro, Drogba, Ševčenko, Kalou, Wright-Phillips, Lampard.

Blackburn: Friedel, Enckelman, Emerton, Samba, Nelsen, Ooijer, Warnock, Bentley, Dunn, Savage, Pedersen, Santa Cruz, McCarthy, Derbyshire, Roberts, Tugay, Mokoena, Rigters, Khizanishvili.

Chelsea – Blackburn
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 15.9.2007 18:15 SEČ
Rozhodčí: Howard Webb

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.