Ballack si nezahraje LM, Němci zuří

Chelsea na soupisku pro základní skupiny Ligy mistrů nezařadila Michaela Ballacka – jeho zranění by mu prý znemožnilo nastoupit ve většině zápasů. V Německu se tato omluva nesetkala s nejpříznivější odezvou a své zklamání dali najevo jak kouč národnímu týmu Löw, tak sám Ballack.

30-letý záložník v květnu podstoupil operaci kotníku a od té doby si nezahrál. Předpokládalo se však, že se během podzimu dá do pořádku a pro většinu zápasů Champions League bude k dispozici.

„Jsem zklamaný,“ prozradil Ballack pro oficiální stránku Německého fotbalového svazu. „Ale musím to přijmout a soustředit se na to, abych se zase uzdravil. Potom můžu přemýšlet o jiných věcech.,“ řekl kapitán reprezentace, který stále ještě neví, kdy se konečně bude moci vrátit.

„Zlepšilo se to, ale ne že bych už mohl z mužstvem hrát nebo trénovat. Nedovedu to přesně odhadnout.“

Do londýnského klubu se obul Ballackův trenér z reprezentace, Joachim Löw. „Doktoři Chelsea tvrdí, že bude mimo ještě dva nebo tři měsíce. Ale Michael je mnohem optimističtější a čeká, že se vrátí dříve. Pro nás prostě není rozhodnutí Chelsea ospravedlnitelné. Sám jsem s Michaelem mluvil a ani on mi to nedokázal pořádně vysvětlit,“ rozohnil se.

U kauzy Ballack přispěl svou troškou do mlýna i slavný Franz Beckenbauer – ten ale nekritizuje rozhodnutí klubu. „On udělal chybu, že do Chelsea vůbec chodil. Na jeho postu bylo místo v Manchesteru United a tam by krásně zapadl, stejně jako třeba v Realu Madrid. Ale v Chelsea už tu pozici okupoval Frank Lampard,“ poznamenal Císař.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.