Johnson odešel, ví Mourinho co dělá?

Byl první posilou, kterou Chelsea získala za éry Romana Abramoviče. V té době nejnaděnější bek anglie měl mít na dlouhé časy rezervovanou pravou stranu obrany. Jenže, časy se mění. Ke kormidlu se dostal muž, kterému nechyběla odvaha nazvat se jedinečným. Jose Mourinho. Ten angličanovi nevěřil a přivedl si z Porta Paula Ferreiru.

Poté, co toho příliš nenahrál, byl na celý minulý ročník poslán na hostování k Pompeys. Tam se mu velmi dařilo, a protože Chelsea měla na pravém beku nemalé problémy, předpokládalo se, že Johnson v této sezoně přeci jenom dostane šanci.

Inu, dostal ji. Přípravná utkání odehrál velmi solidně a vypadalo to, že on bude tím, kdo se usídlí na pravém beku. Bohužel, vstup do Premier League mu příliš nevyšel a Mourinha tak zřejmě utvrdil v tom, že na Chelsea nestačí.

A tak poté, co nevyšly námluvy se Sevillským Alvesem, přišel Belletti a bylo jasné, že někdo bude balit kufry. A jak se dalo předpokládat, černý Petr zůstal v ruce Johnsonovi a ten přibližně za 4 milióny liber zamířil do Fratton Parku.

Poněkud tíživá se zdá být otázka, co tím Mourinho sleduje. Ano, Johnson nepředváděl takové výkony jako minulý rok v Portsmouthu, ale bylo nutné ho hned prodávat? Zbavila se Chelsea snad Lamparda, když se mu minulou sezonu nepříliš dařilo?

Shrňme si to: Odešel Johnson, naděje do budoucna, navíc přivyklý na styl Premier League. Přišel Belletti, třicátník, který se na vrcholu udrží nanejvýš tak tři – čtyři sezóny. Navíc, může se opakovat stejná situace jako se Ševou a brazilec si na PL nezvykne.

Ačkoli Mourinha uznávám jako vynikajícího manažera, tento krok poněkud nechápu. Ovšem co člověk to názor. Diskuze pod článkem je od toho, aby se diskutovalo, proto směle do toho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.