Scott Sinclair: Na vzestupu

Společně s Benem Saharem je to hráč, který má asi největší předpoklady k tomu, aby se časem probojoval z rezervy až do základní sestavy Chelsea. Skoro všichni mu předpovídají skvělou budoucnost. Co si o svém letošním zařazení do prvního týmu myslí sám Scott Sinclair?

Jasné záblesky svého talentu dával najevo už dříve. Na hostování v Plymouthu zářil, ke konci loňské sezóny už si zahrál se svými slavnějšími kolegy z Chelsea proti Arsenalu nebo Manchesteru, kde také zaujal dobrými výkony. Za odměnu mu klub nedávno předložil novou smlouvu, kterou osmnáctiletý útočník s radostí podepsal.

„Jsem moc spokojený,“ potvrdil Sinclair s úsměvem na tváři po tréninku, na němž si jeho rychlost a dribling poprvé vyzkoušel Juliano Belletti. „Pracoval jsem tvrdě a vyplatilo se to. Jsem v prvním týmu, každý den makám a naštěstí mám i nový kontrakt.“

„Vůbec jsem nepřemýšlel, jestli ho mám podepsat. Jsem tu šťastný a za 4 roky mi bude teprve 22, takže proč ne. Všechno bylo v pořádku, tak jsem podepsal,“ vykládal spokojeně.

Scott je v Chelsea už od patnácti, z Bristolu Rovers přišel v létě 2005. Tehdy to byl ještě střední útočník, ale kouč youth teamu Brendan Rogers (dnes trenér rezervy) ho v útočné trojici přesunul na levé křídlo.

„Zpočátku jsem tam hrál nerad, nesnášel jsem to,“ vzpomíná Sinclair. „Ale pak jsem si na to zvykl a vyplatilo se. Brendan si myslel, že tam mi to půjde lépe, protože jsem celkem rychlý a na křídle toho můžu využít víc než uprostřed.“

Přesto už v té sezóně dokázal nasázet 15 branek a další 4 přidal v rezervě. „Neměl jsem to lehké, ale byl jsem nadšený pokaždé, když jsem na sebe mohl navléknout dres Chelsea, těšil jsem se na každý trénink. Proto jsem dal poměrně hodně branek, díky mému nadšení a odhodlání.“

„Na začátku minulé sezóny jsem v rezervě odehrál pár zápasů bez gólu, tak jsem zatnul zuby a tvrdě pracoval. Pak jsem se do toho dostal, branky přišly. Šel jsem na hostování, vrátil se a dal ještě pár dalších,“ vzpomíná Sinclair na období v dresu Plymouthu. „To pro mě byla obrovská zkušenost, protože jsem byl v A-týmu. Přece jenom hrát každý týden před 20 000 diváky je něco jiného než hrát za rezervu. Pak jsem dal i ten gól v FA Cupu a hodně lidí mě najednou znalo. Bylo trochu zvláštní vidět to každý den na Sky Sports, ale zároveň skvělé,“ pamatuje si své úžasné sólo.

„V čem mi hostování pomohlo? Teď, když sprintuji s míčem, vím, kde jsou ostatní hráči, lépe vnímám všechny okolo. Nejen díky tomu jsem se zlepšil,“ dodává Sinclair.

My můžeme jen doufat, že zlepšovat se bude v modrém dresu ještě několik let. Už letos by však mohl na křídle dostat šanci. Držme mu palce.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.