Slavnostní Monako...

Tento článek je věnován všem, kteří neviděli slavnostní losování základních skupin Ligy Mistrů…

Začátek celého ceremoniálu byl plný emocí, jelikož se jednou minutou ticha uctívala památka zesnulého Antonia Puerty.

Dříve než se přistoupilo k samotnému losování, byl, jak praví tradice, zvolen nejlepší hráč svého postu v pohárové Evropě.

Jako první se předávala cena brankářům a jak už víte z předešlých článků, tuto cenu získal brankář Londýnské Chelsea Petr Čech. Jeho soupeři o tuto trofej byli tito dva: Dida (AC Milán) a Reina(FC Liverpool).

Petr Čech měl po převzetí tohoto ocenění ještě jedno privilegium, a to losovat První koš. Koš, ve kterém se nacházelo 8 týmů s nejlepším koeficientem UEFY..

Tváří Londýnské Chelsea se pro tento večer, tedy alespoň na plátně, stal Didier Drogba, jelikož to byl vlastně pouze on, jehož výkony byly v promo videu znázorněny.

Poté co byla všem zúčastněným zopakována pravidla, mohlo se přejít k losování…

Ruka Petra Čecha jako první našla modrý míček, jenž měl ve svých útrobách schován lísteček s jménem předloňského finalisty, Arsenalu.

Petr Čech také ctí známé české pravidlo ''To nejlepší nakonec'', a proto poslední míček, který vytáhl byl modrý nejenom na povrchu, ale i uvnitř…Bylo jasno. Chelsea pojede svou cestu za první finálovou účastí a možná i za titulem po cestě s názvem… Skupina B.

I v dalších kategoriích jsme měli své zástupce, ať už to byli Ricardo Carvalho a John Terry jakožto obránci nebo Frank Lampard jako záložník a v neposlední řadě Didier Drogba jako ''striker''.

Nic naplat, ani jednu zbylou nominaci už Chelsea neproměnila a musela se sklonit před rudo-černou gardou z Milána..

Ke konci celého losování byly však ještě dvě povinnosti, 1.Předat šek na 1.000.000 švý­carských franků…2.Zvolit toho úplně nej fotbalistu loňské LM. V boji byli všichni letošní vítězové svých kategorií, překvapení se však nekonalo. Brazilec Kaká tedy převzal v ten den už svou druhou trofej a stal se nejlepším fotbalistou uplynulého ročníku Ligy Mistrů, my se však už můžeme těšit na nový ročník, který jak jistě všichni doufáme, dovedou Blues až do Moskevského finále a tam? ..Mno nechme se překvapit! Let¨s go Chelsea, Champions League starts..

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.