Přijde RONALDINHO?

Náš bohatý majitel v noci asi dostal bláznivý nápad a ten zní: Získat Ronaldinha, nejlepšího hráče na světě. Rýsuje se další přestup?

Roman Abramovič už měl dvě schůzky s Ronaldinhovým bratrem a rádcem. Tu druhou měl tento víkend v Londýně. Roman doufá, že na Stamford Bridge přinese barcelonskou superhvězdu.

Po tom, co José Mourinho prohlásil, že už Chelsea skončila v nákupu nových hráčů, tak ruskému bilionáři nové posily nestačí. O víkendu se pěkně pobavil s Robertem de Asis Moreirou, když si ho svým tryskáčem přivedl do Londýna a ubytoval v jednom z nejluxusnějších hotelů – Lanesborough Hotel.Abramovič měl druhou schůzku v sobotu ráno s Moreirou v jeho domě v Knightsbridge a pochopil, že brazilská hvězda má největší plat v celé Evropě. Převyšuje i plat Johna Terryho, jež je 130,000 liber na týden. Ronaldinha láká jít pryč z Nou Campu, ale není to tak lehké ho opustit. Ale musí se rychle rozhodnout, protože přestupní okno končí tento pátek. Ale vykoupení Ronaldinha by stálo šokujících 85 milionů liber, protože Brazilec podepsal smlouvu v Barceloně v srpnu 2005 a má ji zde až do roku 2010. Ale Abramovič stále zoufale touží vidět tu svoji Chelsea s větší elegancí a riskováním, ne ten fotbal, který Chelsea v sobotu předváděla proti Portsmouthu.

Roman má v úmyslu vykoupení 27 letého záložníka z Barcelony, který byl už dva-krát vyhlášen „Hráčem světa“. Příčina začala tehdy, když nadané útočné kvarteto jmenovitě Ronaldinho, Thierry Henry, Samuel Eto´o a Lionel Messi, se stávají stále víc nezvládnutelní pro Franka Rijkaarda při skládání sestavy. Sportsmail se domnívá, že Moreira odletěl zpět do Španělska říct svému bratru, že měl schůzku s Abramovičem. V pátek José Mourinho řekl, že přestupní okno se pro Chelsea zavřelo, po tom co sem přišel Juliano Belleti. „Zavřel jsem dveře od své kanceláře a to je pro mě důležité“ řekl manažer Chelsea. „Můj tým už je zcela kompletní. Přestupní období je otevřené až do jednaatřicátého, ale ne pro nás.“

Nicméně si Mourinho uvědomuje schůzky s Moreirou a mohl by být více než šťastný a udělat výjimku vítěze Světového poháru a Ligy mistrů. A to by musel být ochotný, aby si Ronaldinho s Maloudou v týmu nepřekáželi, protože oba dva hrají na stejném postu, na levém křídle. Abramovič doufá, že Alex s Belletim zachovají chladnou hlavu a Ronaldinhovi, jelikož je taky brazilec, tak mu pomůžou, aby se v týmu cítil jako doma. Jakonáhle dostal Ronaldinho od vedení FIFA ocenění za nejlepšího hráče světa, tak Ronaldinho dal svému bratrovi obrovskou poklonu. „On je můj idol“ řekl Ronaldinho. Pomáhal mi ve všech překážkách, které mi stály v cestě. Tragédie Moreirovců Když bylo Moreirovi 17 a Ronaldinhovi (reálním jménem Ronaldo de Assis Moreira) jen šest let, vzniklo mezi němi nerozbitné pouto. Moreira byl také nadějný fotbalista, který hrál za jejich rodný klub Porto Alegre, poté Gremio ve kterém měl nabídku do Itálie, ale zůstal. Gremio byl klub, kde Ronaldinho hrál, předtím ještě než odešel do Paris St Germain. Rodina Moreirových si koupila velkou vilu s pěkným bazénem. Jeho otec Joao byl v tom bazénu zavražděn, podle toho jak hlásí zpravodajové, tak muž skonal po selhání srdce. Kariéra Moreiriho předčasně skončila, ale jeho bratr se vzpamatoval a stala se zněj fotbalová hvězda. Barcelona 0–0 Santader Na druhou stranu byl Ronaldinho Barceloně lhostejný, při zápase proti Santaderu. Frank Rijkaard ho posadil aspoň na lavičku, ale na zasáhnutí do hry neměl nárok. Trenér katalánského celku si raději z lavičky vybral bývalou hvězdu Arsenalu Thierryho Henryho, který při svém prvoligovém debutu, nedokázal Barceloně obstarat tři body.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.