Přestup Robbena: Zamýšlená komedie

Nabyli jste dojmu, že Arjen Robben toto léto do Realu Madrid najisto nezamíří? Ani se Vám nedivím. Po vyjádření samotného hráče a Josého Mourinho, který donedávna tvrdil, že s Nizozencem nadále počítá a že stále figuruje v jeho plánech, se to zdálo nemyslitelné.

Ale už příchod Florenta Maloudy mnohé naznačil. Mourinho měl po angažování francouzkého reprezentanta čtyři vyrovnané křídla a jen dvě místa v základní sestavě. Jako rozumné východisko se jevilo jednoho z nich prodat a jelikož Wright-Phillips začal sezonu skvěle a začíná se přibližovat svým výkonům z Manchestru City, Joe Cole vždy patřil mezi nejlepší hráče, tak Robben byl najednou na odstřel. Ale jak udělat, aby mu byl zajištěn důstojný odchod a Mourinho byl ušetřen kritiky ze strany vlastních fanoušků?

Robben s Chelsea vyhrál dvakrát Premier League a nejstarší pohárovou soutěž FA Cup, ale rozhodně nepatřil k oporám týmu. Ptáte se proč? Jednoduchá odpověď – byl neustále zraněný. A také José Mourinho se nad tímto faktem několikrát rozčiloval: „Ten hráč dvakrát hraje a jednou je zraněný. Jako na houpačce,“ tvdil v minulé sezoně jeho krajan, a proto se také neustále spekulovalo o nevraždivosti mezi těmito kohouty.

Nebylo tedy pochyb, že ze Stamford Bridge odejde právě Robben. ‚Když už ho nechat odejít, tak za velké peníze‘, tak by se dalo označit motto londýnského klubu. Kdyby se Mourinho chtěl ‚létajícího Holanďana‘ stůj co stůj zbavit, tak neváhá ani vteřinu a pro média svého svěřence zkritizuje. Chelsea by musela s povděkem souhlasit s nízkým odstupným, ale tak by to nešlo. „Arjen je v Anglii spokojený a v Chelsea se cítí dobře. Netají se zájmem prodloužit kontrakt,“ uklidňoval fanoušky Robben senior. Pro královský klub by to znamenalo, že po neúspěchu v jednáních o příchodu Kaká a Fabregase nepřivede ani třetí vysněnou posilu. Navíc se blíží konec přestupového období a vedení ‚Bílého baletu‘ muselo jednat rychle. Zvedlo proto nabídku na požadovanou částku a Robben může úspěšně zvládnout lékařskou prohlídku.

„Udělali jsme výborný obchod. Náš cíl byl udržet Robbena, ale ten chtěl změnit působiště. Na oplátku máme balík peněz,“ vystihl přestup Bruce Buck. „Arjen Robben byl jeden z mých předvolebních slibů a má to své důvody – je nejlepší levé křídlo na svétě,“ říká k přestupu prezident Realu Ramon Calderon. Z jeho slovy nelze než souhlasit, jelikož Robben, co se týká fotbalových dovedností, skutečně patří k nejlepším. Ale až se opět zraní a vynechá půl sezony, tak si ruce bude mnou třetí v zadu – José Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.