Mourinho připraven prodat obránce

Jose Mourinho je připraven prodat jednoho z obránců po potvrzení přestupu Juliana Bellettiho – a Lassana Diarra by mohl být ten „vyvolený“.

Belletti přišel z Barcelony za 4 mil. liber po ukončení nabídek za Daniho Alvese ze Sevilly kvůli přehnané ceně, která činila přes 25 mil. liber. To bylo pro blues moc.

Jednatřicetiletý Juliano by se měl objevit už v nadcházejícím kole, doma proti Pompey.

Chelsea má momentálně Diarru, Johnsona a Ferreiru na pozici pravého beka a vypadá to, že jeden z nich opustí tým před koncem měsíce.

Nejslibněji vypadá jednání mezi Arsenalem a Diarrou. Ten už dříve vyjádřil své přání opustit klub a pomáhají mu k tomu i předvedené výkony Obi Mikela.

Mourinho : "Přestupní období pokračuje až do 31.8. ale ne pro nás. Máme hráče, o které jsme stáli a v týmu máme rovnováhu. Ale chtěl bych mít na soupisce jmén méně. Máme 27 hráčů po odchodu Robbena a příchodu Bellettiho, ovšem když bude možno, půjdeme na čislo 26.

Dále pokračoval : Náš tým je velmi vyrovnaný, na každý post máme 2 hráče a na místo pravého beka více než dva. Je jasné, že každý hráč chce hrát a nevysedávat na lavičce nebo tribuně. Projeví-li jiný klub zájem a dotyčný hráč se nebude bránit odchodu, je vše v pořádku. Ale není těžké udržet 27 hráčů. Všichni jsou dobří a užiteční a sezona je dlouhá.

Mourinho neuvádí, který z obránců odejde, ale nepřímo naznačuje, že jeho krajan Ferreira zůstane. "Paulo je hráč, na kterého se mohu spolehnout a velmi mu věřím. Pracujeme spolu přes 6 let a vše co jsem vyhrál, vyhrál on se mnou. Je velmi zkušený a v obraně pracuje prakticky bezchybně. Důvod proč ale přišel nový bek je samotná Chelsea. Náš styl se změnil, kádr se obměnil. Potřebujeme typově odlišného hráče, ale na Paula se můžu stále spolehnout.

"Věříme, že Belletti nám přinese to, co už dlouho hledáme. Čistokrevného pravého obránce. Nebude se muset adaptovat na pozici, jako například Diarra, Essien, Wright-Phillips v poslední době.

„Máme teda útočně naladěného beka, ne obyčejného. Juliano hrál ve dvou z největších týmů na světe – v brazilském národním týmu a Barceloně. S Brazílií se stal mistrem světa a s Barcelonou nejen mistrem Španělska, ale i Evropy. Belletti má zkušenosti hrát ve velkých klubech, takže se rozhodně nebojí angažmá v Chelsea.“

Coach blues ještě dodal : „Byl on první nebo druhou volbou ? O to se nestarám, nejlepší hráč má vždy vyvážený poměr mezi kvalitou a cenou. Belletti je skvělý hráč a poměr mezi jeho kvalitou a cenou ho dělá nejlepším.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.