Preview: Chelsea vs. Portsmouth

Po reprezentačním okénku je na řadě i stará dobrá Premier League. Na Stamford Bridge se přijede podívat Portsmouth, který bude chtít prodloužit neporanitelnost z úvodu sezóny. Pro Chelsea nic jiného než výhra ale nepřipadá v úvahu.

Blues hrají na domácím hřišti, což znamená další šanci prodloužit nový rekord. V případě vítězství či remízy by byl SB v lize nedobyt už 65 zápasů v řadě. Pokud by ale Chelsea v sobotu ukořistila jen jeden bod, Mourinho by asi moc nadšený nebyl…

Soupeři tohoto duelu mají společnou jednu věc – zatím v každém zápase inkasovali jako první. Zatímco Pompey z toho nakonec dokázali vytěžit 5 bodů za výhru a dvě remízy (posíláme srdečné blahopřání hlavně za dělbu bodů s Man Utd), Blues utkání s Readingem a Birminghamem otočili úplně a z Liverpoolu si za pomoci muže v černém odvezli remízu.

Portsmouth nemá s Chelsea v lize zrovna lichotivou bilanci, už padesát let ji totiž neporazil. Historie pouze Premier League pamatuje jejich 8 vzájemných zápasů – a 8 výher svěřenců Josého Mourinha.

Chelsea, která jako jeden ze čtyř týmů (ty další jsou Everton, Manchester City a Wigan) může být v sobotu večer na prvním místě, má ještě v jedné statistice navrch před ostatními mužstvy. Už pět hráčů dalo v lize alespoň jeden gól, Lampard si dokonce připsal dva. U Portsmouthu jsou sice dvougóloví Benjamin Mwaruwari a John Utaka, ale tak široké spektrum střelců jako CFC nemá zatím nikdo.

Mourinho se v tomto zápase nejspíš rozhodne pro systém 4–4–2, přesto je tu však několik otazníků. Kdo nastoupí na pravém beku? Vyzkouší si to na stoperovi dvojice Alex – Terry? Dostane šanci Joe Cole, nebo se na křídlech objeví opět SWP s Maloudou? Kdo bude Drogbovým parťákem v útoku? Odpovědi má jen jeden člověk.

Chelsea si tedy jde za jasnými třemi body, v cestě však nestojí lehký protivník. My doufejme, že David James tentokrát nebude čarovat jako vždycky, když na nás narazí…

Chelsea – Portsmouth
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 25.8.2007 16:00 SEČ (živě vysílá TV Prima)
Rozhodčí: Alan Wiley

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.