Hráči Chelsea a reprezentace

Mnoho hráčů z Chelsea odehrálo nebo bude hrát reprezentační zápasy. DOKONČENO, VIDEÍ : 8

22.SRPNA 2007

Mladíci z Chelsea Michael Mancienne a Rhys Taylor odehráli svoje 1. utkání za reprezentace do 21 let v úterý.

Mladíci z Anglie remizovali v Bristolu s týmem Rumunska 1:1.

Mancienne byl na začátku 2. poločasu střídán. Pro 19-letého obránce to byl v týmu Stuarta Pearce debut. Michael nebyl ani u jednoho z gólu v zápase.

Talentovaný obránce je produkt akadmie Chelsea a tenhle měsíc podepsal novou tříletou smlouvu.

Hráči do 21 let z Walesu odehráli utkání proti Švédsku a vyhráli 4:3. Ve druhé půli nastoupil brankař naší rezervy 17-letý Rhys Taylor a pustil jeden gól.

Michael Essien pomohl k remíze Ghany proti Senegalu 1:1. Náš záložník odehrál za tým černých hvězd 77 minut a kvůli absenci Stephen Appiah byl kapitán.

Trenér Ghany Le Roy řekl : „Michael není normální hráč, je to hráč z jiné planety.“

Le Roy pokračoval : „Říkal jsem Michaelovi, že na světe není hráče jeho úrovně. Je prostě úžasný. Odehrál zápas v neděli a přišel k nám na trénink v pondělí, vůbec se mě nezeptal, jestli si může vzít volno. Přesto jsem ho nechtěl nechat odehrát zápas, až do konce. Doufám, že José Mourinho je šťastný, že Michael neodehrál celých 90 minut. Když je v týmu Michael, tak nic není nemožné.“

Lassana Diara odehrál zápas, ve kterém Francie B podlehla Slovensku B 0:1. Lassana hrál s hráči jako Mikael Silvestre a David Trezeguet, potom byl nahrazen v 68. minutě hračém Rio Mavubem.

Didier Drogba a Salomon Kalou se připravují na zápasu za reprezentaci Pobřeží Slonoviny proti Egyptu, který začíná v 19:00.

Celkem 14 hráčů Blues se dnes ukáže za reprezentační výběry. V přátelských uktáních i ve kvalifikaci na EURO 2008, které se koná v Rakousku a Švýcarsku.

Ke přátelským utkání nastoupí Andrej Ševčenko za Ukrajinu proti týmu z Uzbekistánu, Petr Čech bude hájit branku české reprezentace proti Rakousku. Tal Ben Haim odehraje utkání Izrael vs Bělorusko. Claude Makelele a Florent Malouda se připravují na duel se Slováky.

Na zápas Albionu proti Německu se připravuje 5 hráčů Chelsea : John Terry, Ashley Cole, Frank Lampard, Joe Cole a Shaun-Wright Phillips. Duel se odehraje dnes ve 21:00 a vysílat to bude Sport 1.

23.SRPNA 2007

Paulo Ferreira odehrál celý zápas na levém kraji obrany, přesto Portugalci pouze remizovali s Arménií 1:1. Portugalci se po nepodařeném zápase posunuli na 3. místo. Portugalci ztrácí 4 body na 1. Polsko a 2 body na 2. Finsko. Ovšem portugalská reprezentace odehrála o zápas méně.

Adrej Ševčenko hrál za Ukrajinu proti Uzbekistánu a Ukrajinci vyhráli 2:1. Ukrajinec ve svém 1. utkání zářil a pomohl Ukrajině k 2. gólu.

Pouze ještě další dva muži Blues vyhráli a to Claude Makelele a Florent Malouda. Francie porazila Slovensko 1:0 a oba naši muži odehráli celých 90 minut.

U porážky Anglie s Německem 1:2 bylo několik našich borců. Frank Lampard odehrál celý zápas a vstřelil jediný gól týmu Albionu. Po utkání s Německem je jeho statistika za národní tým : 13 gólů / 56 zápasů.

Kapitán John Terry byl na hřišti 90 minut. Joe Cole odehrál 69 minut, potom ho nahradil týmový spoluhráč Shaun Wright-Phillips. Ashley Cole nehrál v zápase kvůli zdravotním problémům.

Petr Čech hájil branku české reprezentace celý zápas a dostal jeden gól. V 78. minutě dostal branku a předtím předvedl dva dobré zákroky.

Tal Ben Haim startoval v základní sestavě, ale přesto jeho tým prohrál 1:2 s Běloruskem. Pobřeží slonoviny hrálo s Egyptem 0:0. Proti Egyptu hrál Didier Drogba i Salomon Kalou.