Čech vyhrál Zlatý míč

Petr Čech překonal o tři hlasy Tomáše Rosického a získal tím už své třetí ocenění za nejlepšího českého hráče roku. Vypráví i vzpomínky na utkání s Readingem.

Brankář londýnské Chelsea zvítězil těsně před záložníkem Arsenalu Tomášem Rosickým, kterému na vítězství chyběli pouhé tři hlasy. Petr neunikl otázkám brankáře Dominika Haška, který si na papíře připravil malinký seznam.

Pětadvacetiletý brankář po získání šťastné trofeje se může začít připravovat na přátelské utkání mezi Českou Republikou a Rakouskem, které se odehraje ve středu ve Vídňi.

„Už jsem dlouho neměl čisté konto, tak bych ho chtěl zase mít,“ řekl Čech pro Sport. Také vtipně uvedl, že mu vadí dlouhodobé čekání na 100. čisté konto v dresu Chelsea. „Od té doby, co vím o rekordu, jsem prokletý. Pamatuji si, že jeden útočník, čekal na podobný rekord téměř rok. Doufám, že mě to taky nepotká.“

Čech nedávno hrál v Readingu poprvé od svého zranění hlavy na tomto hřišti. Když byl minulý rok zraněn Stephenem Huntem.

„Myslím, že si tu něco ze hry vzpomínám – šatny, stadion. Ale když jsem přijel, jako bych si uvědomil, že si všechno pamatuji,“ řekl. „Bylo to pro mě mnohem snažší a hru jsem si celkem užíval.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.