Styles se omluvil za svou chybu

Ani ti nejzaujatější příznivci Chelsea asi nepochybují, že penalta, kterou jim rozhodčí na Anfield Road daroval, byla přinejmenším hodně přísná. Spíše žádná. Je si toho vědom i Rob Styles a Liverpoolu se omluvil.

Když v pokutovém území Reds Malouda přeskočil Finnana, nikdo v modrém se ani o penaltu nehlásil. K údivu všech ale sudí ukázal na značku pokutového kopu, který Frank Lampard bezpečně proměnil. „Myslím, že tyhle věci se stejně nakonec vyváží. V Lize mistrů před pár lety bylo to rozhodnutí proti nám, takový prostě fotbal je,“ řekl úspěšný exekutor.

Styles si nyní už je vědom toho, že udělal chybu. V oficiálním prohlášením se Benítezovi a jeho mužstvu omluvil. „Všichni rozhodčí před zápasem doufají, že žádnou chybu neudělají, ale vědí, že nějaká se stát může. Nikdo ale nechce, aby jeho chyba ovlivnila výsledek utkání. Přiznávám, že včerejší nesprávně nařízená penalty výsledek ovlivnila a za to se omlouvám.“

V zápase byl ještě jeden kontroverzní moment. Styles nejdřív dal žlutou kartu Terrymu a nařídil volný přímý kop, následně však ukázal kartónek i Essienovi, pro kterého by to znamenalo už vyloučení. Ghaňan se také vylekal, nakonec ale pod sprchy nemusel. Sudí prý jen ukazoval směrem na bránu, proti níž se bude kopat, omylem však s kartou v ruce a přímo Michaelovi nad hlavou.

Za nezvládnutý zápas nebude Styles pískat v příštím kole PL. Šéf rozhodčích Keith Hackett mimojiné řekl: „Je to jako s hráči – když netrefí prázdnou bránu, nejspíš si příště nezahrají.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.