Liverpool 1-1 Chelsea

První opravdu ostrou zkoušku máme za sebou. Nutno podotknouti, že to byl poloviční úspěch, ale pomalu se začal rozesvicet červený alarm. To, co si dovolila útočná fáze Reds, by si defenzivní klub jako Chelsea neměl nechat líbit.

Pamatujete na španělského šampóna, z kterého se pomalu klubal motýl a Chelsea stepovala před jeho domem jako první s největší kapsou? Pamatujete na toho šibala, co se stále kroutil, že nikam nechce, že chce nejdřív zajistit slávu svému jedinému klubu? Tak tenhle hajzlík, po kterém slintaly všechny velkokluby a nutno dodat, že i půlka Španělska (druhá půlka slintá po Fabregasovi) a čtvrtka Evropy, nám dneska pěkně zatopil a s hráči Chelsea asi nikdy nebude velký kamarád.

Fernando Torres! Kolikrát jsem na stránky psala, že k nám možná půjde a že by to bylo bezva? Tak dneska jsem ho proklínala jako dlouho nikoho. Rozptyloval všechny hráče jak mohl a díky tomu mohli ostatní z kádru Liverpoolu útočit.

Nutno dodat, že Anfield Road dneska zažila opravdu nervydrásající utkání. Liverpool se dostal do šíleného tlaku a není divu, že naše obrana explodovala v podobě Torresova gólu v šestnácté minutě. Španěl si to může zapsat do deníčku. Jeho první gól v jiné červené a hned proti Blues. Jako bonus, Liverpoolu už zbývá jen jeden gól do sedmi tisíců.

Gerrard nahrál El Ninhovi a ten už jen střelou k vzdálenější tyči přes Ben Haima prostřelil Čecha. Chelsea se snažila, ale motivace Liverpoolu byla (ne)pochopitelná. Ke konci poločasu už jsme měli zas co dělat, aby aspoň vykopnout míč za svojí obrannou půlku.

Do druhého poločasu sice vlétl Pizarro, samozřejmě plný elánu, jak jinak, ale jeho hlavička šla těsně vedle a poté chytil otěže zase domácí tým. Liverpool naprosto vymazával naše útočníky a Essien na pravé straně obrany se dneska zpotil. Měl pořád plné nohy práce.

Pro Chelsea zachránil jeden bod rozhodčí, když odpískal penaltu po kuriózním faulu Finnana na Maloudu. Statný obránce nabral malého Francouze na záda a tím mu zabránil ve hře. Frank Lampard penaltu proměnil! Naštěstí! Chelsea pak dokonce zápasu spíše jenom bránila a modří fanoušci trnuli hrůzou, protože Liverpool si vypracoval nepočetně dalších šancí…

Z Liverpoolu odjíždíme s jedním bodem, což určitě není k zahození.

Liverpool 1–1 Chelsea
Anfield Road (43,924 diváků)
Branky: 15. Torres – 62. Lampard

Chelsea(4–4–2) Cech; Essien, Ben-Haim, Terry ©, A Cole; Wright-Phillips (J Cole 76), Mikel, Lampard, Malouda (Alex 85); Kalou (Pizarro h-t), Drogba.

Manažer: José Mourinho

Liverpool (4–4–2): Reina; Finnan, Carragher, Agger, Arbeloa; Pennant (Babel 67), Gerrard ©, Alonso, Riise (Crouch 83); Torres, Kuyt.

Manažer: Rafael Benitez
Rozhodčí: Rob Styles