Souboj zraněných kapitánů – Terry vs. Gerrard

John Terry kapitán anglické reprezentace a Chelsea vs. Steven Gerrard kapitán Liverpoolu, červených od řeky Mersey. Souboj dvou železných mužů, kteří pro vítězství svého týmu podřídí všechno, přesně takovou zápletku nabízí nedělní šlágr 3. kola Premier League.

Na lavičce budou sedět dva kohouti – Rafael Benitéz a José Mourinho, ale hlavní pozornost se přesune na dvojici s kapitánskou páskou. Oba jdou do utkání se sebezapření, neboť v minulých zápasech svých týmu utržili zranění. John Terry vynechal střetnutí s Manchesterem United a první dvě kola Premier League pro zranění kolena z předsezónní přípravy. Naopak Steven Gerrard v utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Toulouse utrpěl vlasovou zlomeninu prstu na noze.

Pro Chelsea je návrat Johna Terryho vysvobozením. Ani v jednom utkání nového ročníku nedokázala obrana The Blues uhájit čisté konto a Petr Čech bude mít tak proti Liverpoolu opět možnost vychytat svou jubilejní stou nulu kariéry. „Potřebujeme ho zdravého,“ uvědomuje si i Ben Haim, s kterým Terry utvoří stoperskou dvojici.

Ztráta Stevena Gerrarda, neúnavného dříče středu pole, by byla pro Liverpool pohromou. Hned v prvním utkání sezony ukázal svou důležitost, když ho nesrazilo do kolen vyrovnání v zápase s Aston Villou a z následné protiakce zajistil pro svůj tým tři body.

Z anglické reprezentace to jsou kamarádi, ale pokud jde o modrou či červenou barvu, tak se na kamarádství nehraje. Vyhraje ten, kdo do hry dá více srdíčka.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.