Číslo čtyři ještě žije

Mourinha čeká jedno z největších rozhodnutí od doby, kdy přišel na Stamford Bridge. Patří Makelele do starého železa či nikoli?  

S přivítáním El Ninha Torrese, s vyřknutím Wilkommen Hargreavesovi a s údivem nad cenou Darrena Benta jsme naskočili do Premier League. A nutno podotknouti, že s nově příchozími urostlými jak Španěly tak Afričany pomalu odsouváme do pozadí všechny Sheringhamy a  Fowlery.

Claude Makelele přišel do Chelsea v roce 2003. Real nad jeho odchodem vůbec nezaplakal, protože si neuvědomoval, jakou dělá chybu. „Beer can“,  jak mu spoluhráči přezdívají, však je nyní pro Josého velkou otázkou. Recyklovat či poslat na skládku?

Malý Francouz se rychle stal legendou fotbalu. Všichni najednou začali mluvit o „Makeleleho postu“ a žádný fanoušek si na něj nenechal šáhnout. Nebylo by utkání, kdy by nás Claude nezachránil. Nebylo by utkání, kdyby celou Chelsea nepodržel. Nikdo nedokázal tak zklidnit držením míče utkání, tak jak to dokázal Claude. Jeho pozice se zdála neotřesitelná!

Jak rychle se však mění pochody v lidské mysli…

Chelsea koupila Michaela Essiena. Vycházející hvězdu neobvyklého formátu. Přišel i Lassana Diarra, který byl řečený nástupník Makeleleho, až Claude nebude hrát. José ho cvičil mimo hraní zápasů za áčko (stejně skončil na ošemetném postu pravého beka). Essien se naučil hrát vedle Maky a aspoň měl více prostoru na útočení.

Poté však Chelsea získala Michaela Ballacka, který se stal „nedotknutelným“. Do hry se zapojil i mladý John Obi Mikel, který má týmu hodně co nabídnout. Poslední kapkou do osobního poháru Maky muselo být střídání v utkání s Valencií. Nahradil ho Mikel.

To víte, další generace přichází a nejhorší co můžete udělat, je naučit je vše, co umíte.

José se zřejmě vrací k systému 4–3–3 a s nedotknutelnou dvojicí vestředu tvořenou Lampardem a Ballackem je tam pouze jedno místo. Je jasné, že Essien je z možností výběru nejlákavější. Skvělý defenzivní štít + dokáže hrát na každém postu + střílí góly, a jaké! Chelsea si však nemůže dovolit nechat jít Claudea do jiného top klubu! To by byla pohroma. Ale Makelele není typ hráče, který může sedět na lávce, či hůř, hrát za béčko.

Claude Makelele je hvězda a Mourinha čekají těžké chvíle kolem budoucnosti tohoto malého velkého muže. Můžeme být jen zvědaví, jak se náš „Special One“ rozhodne.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.