Preview: Liverpool vs. Chelsea

V neděli odpoledne Chelsea zavítá na Anfield Road, kde se utká s Liverpoolem, který Chelsea vyřadil v posledních dvou letech ze semifinále Ligy Mistrů.

Hráči Chelsea jdou do tohoto utkání s nadějí na výhru, ikdyž vědí, že Liverpool se jen tak lehce nevzdá tří bodů.

Petr Čech si určitě vzpomíná na lednové utkání s Reds v minulé sezoně, když nechytil dvě přesné střely Kuyta a Pennanta, po tom co se vrátil do brány po zlomenině lebeční kosti.

Blues už mají za sebou dvě utkání nejvyšší anglické soutěže, zatímco Reds jen teď do druhého utkání vstoupí. Oba soupeři se dobře znají, jen za poslední tři sezony se setkali až patnáct krát v rozmanitých soutěžích.

Sestava Chelsea:

Do tréninku se už před několika dny připojil John Terry, jenž se zranil v tréninku před Communty Shield a nyní by měl do hry zasáhnout, ale jako kdyby toho nebylo málo se zranil Ricardo Carvalho v utkání s Readingem, takže do zápasu nenastopí. „Jeden bek se mi zranil, ale druhý se mi vrací, takže to není zase tak špatné“ řekl Mourinho.

Nijak moc dobře to nevypadá s Michaelem Essienem, který se zranil také proti Readingu a na výlet na Anfield Road to nevypadá. Jose Mourinhovi stále chybí tito hráči: Andriej Ševčenko, Arjen Robben, Michael Ballack a Wayne Bridge. Dobrou zpráva může být jen to, že by se do utkání aspoň podíval brazilský obránce Alex.

Sestava Liverpoolu:

Rafael Benitez očekává, že šest změn v základní sestavě se proti Chelsea vyplatí, jako se vyplatilo v ligovém zápase proti Aston Ville a v Lize Mistrů proti Toulouse. Daniel Agger se umístí zpět do obranné čveřice spolu se Samim Hyypiem a Johnem Arnem Riisem. Tito tři hráči by měli založit základní kostru týmu.

Také Dirk Kuyt s Fernandem Torresem doufají, že jejich útočná dvojice bude velice nebezpečná, kterou bude doplňovat Peter Crouch a Andrei Voronin. Nastoupit by měl také kapitán Liverpoolu, Steven Gerrard, jenž se zranil v zápase proti Toulouse. Na soupisce Liverpoolu bude chybět Harry Kewell, který má stále potíže s třísly. Na morodce je také Fabio Aurelio, který už je mimo hru několik měsíců.

Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Didier Drogba
Tip redaktora: 1–1
Liverpool-Chelsea
Stadion: Anfield Road
Výkop: 19.08.2007, 17:00 SEČ

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.