Preview: Reading vs. Chelsea

Ve druhém kole změří Chelsea síly s klubem, na který nemá z loňské sezóny zrovna nejlepší vzpomínky. Na Madejski Stadium jede s vidinou tří bodů, které na začátku sezóny nutně potřebuje pro dobrý rozjezd.

Na loňský zápas si všichni pamatujete (kdo by taky mohl zapomenout). Čech a Cudicini odnášeni ze hřiště, Lampardův trestný kop, který se dvakrát odrazil, než si našel cestu do sítě. Výhru by si všichni rádi zopakovali, ale Terry by znovu jít chytat zrovna nemusel.

Což ani nepůjde, protože je stále ještě zraněný. Nicméně podle Mourinhových slov ve středu začíná normálně trénovat a kdo ví? Třeba to stihne i na Liverpool. Naskočit na celých devadesát minut ještě není připravena ani nová akvizice Alex, takže Ben Haim si připíše další ligový start.

Z marodky přišla ještě dobrá a špatná zpráva. Nejdříve samozřejmě ta špatná – Michael Essien je pro tento zápas velkým otazníkem, jeho koleno se zkontroluje ještě těsně před zápasem. Ta dobrá je, že po zranění se vrací Ferreira, naplno už trénují i Ševčenko a Makelele.

Na straně Readingu bude chybět jeho nejlepší loňský střelec, mladý Leroy Lita. Další útočník Dave Kitson bude chybět kvůli červené kartě, kterou dostal jako první hráč v letošním ročníku PL.

Manažer Royals Steve Coppell před zápasem doufá, že na loňské hororové střetnutí už se zapomnělo. „Nevím, jestli je kvůli tomu mezi kluby nějaká zlá krev. Něco takového, co se stalo loni, na hřišti neradi vidíme, mrzelo nás to, ale snad to hodíme za hlavu. Chceme teď hrát po 90 minut bojovný fotbal, ale pak si podáme ruce a doufejme, že v tom nebude žádný problém.“

Tábory fanoušků si v protivníkově týmu určitě nějakého (ne)oblíbeného hráče najdou. Stephena Hunta bude určitě provázet bučení od příznivců Chelsea na každém kroku. „Bude zítra hrát,“ potvrdil Huntovu účast Coppell a Petr Čech si asi z Londýna bude muset přivézt aspirin.

Na straně Blues (kteří ovšem obléknou svůj slušivý elektrizující dres) se pozornost zaměří na Stevea Sidwella, i když u něj není zdaleka jasné, zda nastoupí v základní sestavě. I kdyby však naskočil jen z lavičky, snad se za svá poctivá 4 léta v modrobílém triku dočká potlesku.

Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Shaun Wright-Phillips
Tip redaktora: 1–2 pro Blues
Reading – Chelsea
Stadion: Madejski Stadium
Výkop: 15.8.2007 21:00 SEČ

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.