Alves nenastoupí za Sevillu v předkole Ligy mistrů

Daniel Alves, jeden z nejlépe ceněných pravých obránců světa, je už delší dobu spojován s přestupem do Chelsea. Pokud by však nastoupil do evropských pohárů, tak by zájem o jeho osobu razantně poklesl. A pokud Sevilla chce na jeho osobě vydělat, nezbývá ji nic jiného, než nepustit jej do důležitého utkání.

Pravidla UEFY jsou neúprosné – hráč může v evropských pohárech nastoupit jen za jeden klub. A pokud by Alves ve středečním utkání nastoupit, zájem Chelsea by rázem byl ta tam. „Daniel Alves není na soupisce,“ potvrdil vysoký činovník klubu z Andalusie. „Nemá dostatečnou kondici a nechceme tak riskovat jeho zdraví.“

Minulý týden manager José Mourinho potvrdil, že má o Alvese zájem, ale že učiní jen odpovídající nabídku. Samotný brazilský obránce by se přesunu na Stamford Bridge nebránil. „Pro Sevillu jsem odvedl dost a pomohl ji vyhrát vše co se dá. Teď bych ale rád nad hlavu zvedl trofej Champions League,“ podotkl nedávno Alves.