Novinky z kabiny Chelsea

Mourinho a jeho asistent Clarke se vyjádřili po zápase s Charltonem. Chelsea se stále snaží získat obránce Anderlechtu Vincenta Kompanyho.

Na Chelsea se snesla po zápase další kritika na jejich nepříliš ofenzivní hru, přestože dala v anglické lize více branek, než kterýkoliv z jejich soupeřů, ale zároveň také ze všech týmů inkasovala nejméně branek.

Mourinho k tomu s klidem dodal: „V mém fotbalovém slovníku jsou slova jako pracovitost, být profesionál, dělat vše co nejlépe, pracovat s kvalitou, nadšení a respekt. To je i to, co jsem slíbil.“

„Náš styl je vítězný styl, ale někdy vítězný styl znamená dobrý útočný fotbal, tak jako jsme to několikrát předvedli i my.“

Asistent Mourinha Steve Clarke odhalil, že hráči byli požádáni, aby ve druhém poločase více útočili. Clarke si také myslí, že vítězství v zápase s Charltonem bylo spravedlivé.

„Do každého utkání jdeme připravení na sto procent, utkání nerozhodují peníze, ale profesionalismus našich hráčů a to, že chtějí neustále vyhrávat.“

Clarke se také vyjádřil k brance Crespa: „Byla to ohromná hlavička. Crespo dal branku i proti Wigan a včera měl smůlu, že v prvním poločase trefil tyčku. Ta hlavička pro něj byla spravedlivá odměna.“

Chelsea se do svých řad chystá zlanařit obránce Anderlechtu Kompanyho. O belgického reprezentanta se zajímá dlouhá řada světových velkoklubů. Chelsea si jeho kvality mohla vyzkoušet na vlastní kůži, ale hráč do utkání Ligy mistrů nenastoupil kvůli zranění a nemohl tak trenéra Mourinha dostatečně přesvědčit o svých kvalitách.

Mladík má v bruselském klubu smlouva až do roku 2010, kterou podepsal docela nedávno. Anderlecht měl nabídky od španělského klubu Sevilla, ale odmítl je. Nabídky ve výši 8,4 a později 11,5 milionů liber se jim zdály malé.

RSC nyní může očekávat větší nabídky za Kompanyho, když se mezi zájemce zařadila i londýnská Chelsea. Mourinho se snaží na Stamford Bridge přivést velké talenty současného fotbalu.

Anderlecht je dokonce i v kontaktu s Chelsea ohledně velmi talentovaného obránce a hlavní manager Herman van Holsbeeck potvrdil zájem The Blues a také, že v blízké době může dojít k dohodě.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.