CHELSEA 3:2 BIRMINGHAM

Rekord je náš! Chelsea překonala liverpoolskou sérii domácí neporanitelnosti ve velkém stylu. Prosadily se letní posily Pizarro a Malouda, čárku za další parádní trefu si na opasek vyřízne Bizon a letošní první radost ze tří bodů nezhatily ani dvě branky Blues (těch druhých)…

Mourinho od začátku nasadil ofenzivní sestavu a podle toho to také vypadalo. Obranná čtyřka byla jasná už předem, ve středu zálohy nastoupili Essien a Lampard, Malouda se Shaunem si vzali na starost křídla a v útoku si to poprvé vyzkoušela dvojice Kalou – Pizarro.

Chelsea chtěla určitě odstartovat dobře, což se jí až neuvěřitelně nepovedlo. Po patnácti minutách si hlava Mikaela Forssella potykala s míčem a Petr Čech byl zničehonic krátký – 1:0.

Tragédie jménem prohrávání naštěstí neměla dlouhého trvání. Už o tři minuty později vzal SWP pravou stranu hřiště útokem a Claudio Pizarro neměl po jeho přihrávce moc velký problém se vstřelením branky. I když Doyle v brance si na míč slušně sáhl.

A po půlhodině hry bylo ještě veseleji. Akci, do které se zapojila Lampardova patička a Kalouovo brilantní obelstění offside systému hostí, zakončil s přehledem Malouda a díky novým akvizicím v týmu to už bylo 2–1. Všechno zas růžové, co?

Ne tak docela. O dalších pár minut později (kafe byste si dnes uvařit nestihli) se Kapo na levém křídle dostal za Glena Johnsona a jeho bomba skončila nechytatelně za zády Petra Čecha.

Do druhého poločasu evidentně namotivovaná Chelsea vlétla a úspěch slavila už asi po pěti minutách. Od Maloudy se přes Wrighta-Phillipse dostal míč k Essienovi, který parádní ranou poslal Blues (tentokrát ty domácí) do vedení.

A kdo si myslí, že do konce zápasu se už nic zajímavého nestalo, je na omylu. Drogba si všiml vyběhnutí brankáře Birminghamu a vypálil fantastickou pumelenici (jinak se to prostě říct nedá) z poloviny hřiště. Jít o pár metrů přesněji, soutěž o nejlepší branku v dosavadní historii fotbalu by ztratila smysl. DD se pak pasoval i do role nahrávače, ale následná střela náhradníka Stevea Sidwella šla o decimetr mimo.

Fanoušci mohou být s tímto zápasem nadmíru spokojení. Viděli výborný fotbal, pět gólů a nakonec má Chelsea i tři body. Otázka je, zda Mourinho to vidí stejně, nebo radši své zadáky za dvě inkasované branky pořádně seřve…

Chelsea 3:2 Birmingham City

Branky: 18. Pizarro, 31. Malouda, 50. Essien – 15. Forssell, 36. Kapo

Rozhodčí: Steve Bennett