Charlton - CFC 0:2

Charltonský stadion se těšil na úchvatný zápas svých miláčků, kteří letos opravdu válí, jenže domácí fanoušci odcházeli jen se smutkem. O radost je totiž připravili Crespo a Robben – aneb reportáž ze zápasu…

The Valley se naplnil 27, 111 tisíci diváky. Hrálo se od 16:00 hodin a zapískat si mohl Howard Webb. Publikum se mohlo těšit na dva týmy, které neztratily zatím ani jeden bod. S žádnými gólovými hody se nepočítalo a Charlton se dle toho řídil.

V první půlce byl nejblíže k brance Hernán Crespo, když natrefil tyč. Rozhodl se odvděčit fanouškům a dělal proto, co mohl. Znovu si zahrál Carvalho, protože kvůli zranění Del Horna se Gallas přesunul na levou stranu.

Chelsea se však snažila od začátku. Hned ve čtvrté minutě si zakombinovali Essien, Ferreira a Robben, aby nahráli Duffovi, který poslal kulatý nesmysl Crespovi, ten Lampardovi, ale jeho volej byl vytlačen „jen“ na roh.

Ve formě byl také Terry, který dnes ve své celé kráse napomáhal Petru Čechovi uzemnit Benta. Oba týmy se snažily útočit a posílaly útočné hráče k zemi. Potrestán za to byl od nás v první půli jen Carvalho v nastaveném čase.

Ale byla to Chelsea, která s útočnickým elánem vplula do druhé půle. Lampard - po průniku Gallase a jeho uzemnění - kopal volný kop, z toho nic nebylo. Dvě minuty na to si to zopakoval.

Chelsea měla navrh. Faul si však „vynutil“  Arjen Robben a kopal volný kop z levé strany, míč vybojoval Essien a poslal ho na Crespa, Andersen však vykopl míč a na pár sekund zbavil Charlton apokalypsy, která měla přijít za chvíli.

Makelele vyhrál míč nad Kishishevem, nahrál Essienovi, který nakopl učebnicový centr a Crespovi nezbylo nic jiného než balón pomocí hlavy dopravit do svatyně Charltonu - 0:1. To uběhlo devět minut prvního poločasu.

Po 14. minutách už se pár fanoušků Charltonu muselo jít oběsit. Bent se dostal za naši obranu a díky skvělému zákroku Čecha (Bent byl stejně asi v ofsajdu) jsme se nemuseli jít věšet my.

Naše křídla se však rozhodla pojistit náskok. Duff přihrál Robbenovi, který svým uměním a sprintem  dostal až na hranici šestnáctky, kde naprosto dokonale holandskou technickou střelou zakončil. Dva nula – game over for Charlton.

Chvíli na to dostal pozvánku na hřiště Shaun Wright-Phillips a padáka do konce zápasu Duff. SWP se hned snažil a šanci mu nabídl Crespo, Andersen však atletickým zákrokem dostal míč pryč ze své obranné půle. To byla Hernánova poslední akce, chvíli na to byl vystřídán Didierem Drogbou.

Za malý moment dostal Makelele žlutou za sundání Rommedahla. Charlton si pro jistotu vyměnila obránce, aby nebyl Robben tak nebepečný. K naštvání charltonských však Mourinho vyměnil Robbena za Colea.

Chelsea má šest bodů náskok. Brankářské duo dokázalo udržet čistou nulu za všechny zápasy dosavadní Premier League a stanovila tak nový rekord vyhraných zápasů bez jediného inkasovaného gólu.

Charlton – Chelsea 0:2 (0:0)
Branky: 55. Crespo, 60. Robben.
ŽK: 40. Carvalho, 68. Makelele.

Sestava Chelsea: Čech - Ferreira, Carvalho, Terry, Gallas – Makelele - Duff (63. SWP) , Lampard, Essien, Robben (79. J.Cole) , Crespo (67. Drogba).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.