Mourinho : Chelsea zvládne těžkou sezónu

Mourinho se zajímá o zraněné hráče před začátkem sezóny. Trenér Chelsea José Mourinho říká, že jeho hráči se budou zastupovat a věří, že momentální tým je připraven zvládat situace, kdy budou důležití hráči mimo hru.

José myslí, že nové posily jim pomůžou přečkat období zraněných důležitých hráčů, pokud nastane stejná situace, jako minulý rok. Borci Steve Sidwell, Tal Ben Haim, Florent Malouda a Claudio Pizarro mají za úkol zabezpečit tým Chelsea.

„Chelsea nepotřebovala novou krev, ale potřebovali jsme být uchráněni před údalostí, co se stala minulý rok, náš tým hraje 60 zápasů v sezóně – nikdo nemùže vydržet všech 60 zápasů.“ řekl Mourinho pro Chelsea TV.

Chelsea nejspíše ztratila minulý rok titul, protože chyběli důležití hráči základní sestavy, ale přesto vyhráli modří muži Carling Cup i FA Cup.

Mourinho chce opět vyhrát ligu, ale již dostal tvrdý úder kvůli zdravotním problémům několika hráčům. Problémy potkaly i kapitána Johna Terryho a špičkového útočníka Didiera Drogbu, stihnou začátek Premier league ? Chelsea již hraje v neděli proti Birminghamu.

Portugalský manažer tvrdí, že přestupy v létě zajistí Chelsea klidnou sezónu oproti minulé. Mourinho pokračoval: „Pouze Pizarro je zde kvůli jinému důvodu, ale Sidwell, Ben Haim a Malouda nás mají chránit. Minulou sezónu jsme měli problémy se střednímy obránci, nyní máme zálohu v podobě Ben Haima. Nevyhnuli se nám problémy s křídly, ovšem přišel vynikající Malouda. Sidwell přišel, aby zastoupil střední záložníky v době afrického šampionátu v lednu. Vím, že jsme nepotřebovali novou krev, ale potřebovali jsme zabezpečit Chelsea a to se povedlo s těmito chlapci.“

Mourinho trvá na tom, že každý hráč bude mít možnost se dostat do základní sestavy. José bude sledovat pečlivě každého hráče během treninků.

„Jestliže někdo nedostane šanci hned na začátku, tak ví, že pokud se bude snažit, tak se dostane do základní sestavy. Poslední sezónu hodně hráčů odehrálo více než 20 zápasů. Když hráči přijdou do Chelsea vědí, že to nebude jednoduché se prosadit, ale to je normální v každé velkoklubu. Náš tým odehraje hodně zápasů, potřebujeme dost hráčů, abychom zvládli obtížnou sezónu, ale každý ví, že má stejnou šanci se prosadit do základní sestavy,“ dokončil kouč.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.