Report: Feyenoord Rotterdam 1-1 Chelsea FC

Chelsea má za sebou čtvrtý zápas v přípravě a první, který odehrála na evropském kontinentu. Tentokrát jsme hráli na De Kuipu a poprvé jsme ztratili, jakoby, nějáké body, i když prakticky o nic nešlo.

Celkovým pohledem na tento zápas bych měl říct, že to nebyla žádná unikátní podívaná. Spíše šlo o taktickou bitvu a nezáživný fotbal. No ale nyní půjdeme postupně.

1.poločas

Hned na začátku bych se chtěl omluvit všem, kteří sledovli náš On-line přenos. Ze začátku jsme měli velké problémy najít tento zápas, tak nyní se dozvíte co se za těch 40 minut fotbalu událo. No ono není co popisovat, protože kromě pár malých příležitostí se nic výrazného nestalo. Přišlo až jsme našly obraz. A v 44. minutě ještě Feyenoord zahrozil, ale neuspěl. Až minutu později faulo val Ferreira na pravé straně u autové čáry a centr Feyenoordu umístil Hofland do pravého dolního rohu Čechovi brány(z pohledu střelce). V tu chvíli začal stadion bouřit a všichni osalavovali. No hned po rozehrání rozhodčí ukončil první poločas.

2.poločas

Právě poločas druhý byl velmi zajímavý, i když pro nás ne moc dobrý. Do 2. poločasu nastoupili v dresu CFC hned tři nové tváře a to Cudicini(nahradil Čecha), Drogba(nahradil Ševčenka) a Malouda(nahradil Joey Colea). Už v 49 minutě měli první akci hráči Feyenoordu. Na Carla se řítili rychlým sprintem a napřed Makaay a poté ani další hráč Feyenoordu neproměnili svou, celkem velkou, šanci. Hned za minutu měla šanci Chelsea FC, ale centr Maloudy nedokázal Mikel umístit do brány. Další šance přišla v 56 minutě, kdy byl sám před Timmerem Drogba, ale tentokrát sklamal. Jeho střela z otočky skončila v rukavicích již zmiňovaného brankáře. V té době spíše na hřišti vládl Feyenoord. Byl rychlejší, přesnější a měl více příležitostí, ale žádná z nich nebyla na tolik přesná, aby ohrozila Cudiciniho. Po sérii střídání přišel vyrovnávající gól. Frank Lampard se dostal k míčí a v 79. minutě zajistil vyrovnání na 1–1. V té době chybělo do konce 10 minut a už bylo jasné, že se nic moc nestane. Ale chyba lávky. Stalo se toho dost. V 85. minutě fauloval Hutchinson v pokutovém území a byla tu penalta. Proti sobě se postavil Cudicini s Makaayem. Makaay však svou penaltu pokazil a Cudicini skvěle vyniknul a stal se tak hrdinou dne v dresu Chelsea. Do konce zápasu jsme mohli kopat penaltu ještě my, ale Drogbův pád nebyl posouzen jako penaltový a tak zápas skončil výsledkem 1–1.

Ohlasy

Steve Clark – Hráči odvedli dobrou práci. Byl to těžý zápas. Mylím, že takový zápas nám prospěje, byl to těžký zápas. O Pizarrovi: Hrál dobře. Na to, že začal trénovat před nedávnem hrál celkem dobře. Už se v týmu celkem usadil a zvykl si na nové spoluhráče. Já myslím, že máme dobré střelce, ještě ale musí přijít branky. Tedy více branek než doposud. Můžem hrát na dva útočníky a dvě křídla. A mluvil i o Robbenovi: Dnes nemohl přijet, protože má problémy se svým kolenem. Je hráčem Chelsea. Nikam neodejde. Feyenoord Rotterdam 1–1 Chelsea FC

Branky: 45. Hofland – 79. Lampard

Sestavy: Chelsea – (4–3–3): Cech (Cudicini 45); Ferreira (Sinclair 78), Carvalho, Ben-Haim, Johnson (Diarra 65); Sidwell (Pizarro 65), Mikel (Hutchinson 67), Lampard ©; Wright-Phillips, Shevchenko (Drogba 45), J Cole (Malouda 45)

Feyenoord – (4–2–3–1) Timmer; Lucius, Vlaar, Hofland (Bahia 45), de Cler; Sahin (Buijs 69), Van Bronckhorst ©; Slory (Bruins 85), de Guzman (Hofs 78), Drenthe (Castelen 62); Makaay

Stadion: De Kuip
Rozhodčí: R. Bossen

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.