Preview: Feyenoord Rotterdam - Chelsea FC

Je tu první přípravný zápas, který odehrajem v Evropě. Tak jako minulé léto pocestuje Chelsea do největšího přístavu na světě a to do Rotterdamu.

V tomto zápase by se už mohl objevit nově příchozí, spíše představený, Claudio Pizarro. Měla by to pro něj být velká premiéra v dresu Chelsea. V této době se hodně mluví o odchodu Roystona Drentha, který prý měl zamířit k nám, ale dnešní zprávy vše vyvrátily. Prý chce odejít do Barcelony, navíc nebyl na klubovém focení. Právě z Rotterdamu k nám přišel jeden z útočníků Salomon Kalou, který se ve své první sezoně celkem prosadil. Teď ještě něco o tomto slavném nizozemském klubu. Feyenoord má na kontě více úspěchů než my. Vyhrál 14 ligu a dokonce i jednou Champions League, Pohár UEFA jim také není cizí, před pár lety uspěli proti Dortmundu. Klub byl založen o 3 roky později než CFC a vyznává tři barvy. Červenou, bílou a černou. Jejich stadionem je nádherný stadion De Kuip a trenérem Bert van Marwijk, v minulé sezóně skončili na nelichotivé sedmé příčce, v poháru UEFA byli vyřazeni kvůli řádění fanoušků. Mezi významné posily patří Roy Makaay z Bayernu nebo Van Brockhorst z Barcelony, odešel třeba Charisteas do Norinberku.

Minulý rok se nám podařilo v Rotterdamu v přáteláku vyhrát 1:0, na sestřih se můžete podívat například na youtube.com

Feyenoord čeká v brzké době turnaj čtyř týmů, utká se s Liverpoolem, FC Portem a s Shangají.

V našem týmu se stále spekuluje o různých možných odchodech nebo příchodech, jen tak zmíním pár výmyslů novinářů: Milán stále touží po Ševovi, Wrighty může jít ke kohoutům, Arjen je stále spojován s bílým baletem. K nám může Castillo z Olympiakosu nebo zmiňovaný Drenthe. Feyenoord Rotterdam – Chelsea FC

Nominace týmů:
Chelsea: všichni kromě zraněných
Trenér: José Mourinho
Hráč ke sledování: Claudio Pizarro

Feyenoord:Timmer, Ekramy, Mulder, GIO, Castelen, Bahia, Hofs, Greene, Vincken, de Guzman, Vlaar, Biseswar, Drenthe, Lucius, Tiendalli, Buijs, Slory, Mols, Lensky, Wijnaldum, Makaay, de Cler, Hofland, Bruins, Mulder, Sahin, BuijsTrenér: Bert van Marwijk

Hráč ke sledování: Roy Makaay
Stadion: De Kuip (27 000 diváků – Rotterdam)
Výkop: 25.7.2007 v 19:00 SELČ
Rozhodčí: –

Můj tip: 0:1 (tak schválně, jak se nám povede v Evropě? V USA jsme všechno vyhráli, v Rotterdamu bychom mohli pokračovat)

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.