Report: Glasgow Rangers 2-0 Chelsea FC

Chelsea musí již teď na začátku sezony vstřebávat první prohru. Ano, je pravda že to je jen příprava, ale se hrou, by měli Blues začít něco dělat, protože s tím v Community Shield neuspějí.

Z pohledu trenéra se do sestavy vrátil John Terry a během hry i Ashley Cole. Zápas se odehrál na zaplněném Ibrox Stadium a byla tam pekelná atmosféra. Chelsea přijela na půdu známého skotského týmu, který nosí modré barvy, tak jsme museli nasadit naše nové žluté dresy.

1. poločas

První šanci zápasu měl již po pár sekundách Steve Sidwell. Akce začala u Franka Lamparda. Ten poslal míč Andreji Ševčenkovi a Ukrajinec ,,nabil" mladému Angličanovi, ale jeho střela skončila vedle brány McGregora. Druhou velkou šanci v utkání měli hráči Rangers. David Weir poslal dopředu dlouhý míč, který prošel přes Terryho i Ben Haima a skončil u Boyda, který měl na kopačce golovou příležitost. Kris Boyd se řítil sám na Čecha, ale Petr vyrazil jeho střelu jen konečky prstů.  To se událo za první tři minuty a zápas dále pokračoval ve velmi rychlém tempu. Poté procházel Florent Malouda, ale za to že simuloval viděl žlutou kartu. Další šanci měl Didier Drogba, který centr Diarry poslal hlavou vedle brány. O minutu později vystřelil Florent Malouda, ale jeho petelice skončila vedle brány po zákroku McGregora. Do konce poločasu se nic nestalo a 1. poločas skončil 0–0.

2.poločas

Během přestávky udělal José Mourinho zase pár změn, které si můžete prohlédnou dole v sestavách. Jen bych jmenoval střídání Petra Čecha za Hilaria a Ševčenka za Pizarra. Rangers zase změnilo rozestavení na 4–5–1. Příšel Nacho Novo a DaMarcus Beasley. Asi po hodině hry se také podíval na hřiště uzdravený Ashley Cole. Druhý poločas byl dramatický, ale velké šance přišly až po odchodu Didiera Drogby, kdy jsme změnili rozestavení na 4–3–3. Během chvíle si vytvořil šanci SWP a pokračoval ve svých dobrých výkonech v předsezoních testech. Avšak jeho střela v bráně neskončila. Ale Rangers neházeli flintu do žita a pustili se do Chelsea s plnou parádou. Během dvou minut jsme inkasovali dvě branky. V 84. vystřeli Nacho Novo z 27 metrů a jeho střela skončila v právém rohu Hilariovi brány. V tu chvíli vybuchl celý stadion a hráči CFC si uvědomili co se stalo. Během toho ještě neodpískal rozhodčí penaltu, ale to už bylo jedno. Hned v 86. minutě vystřelil Šebo do rohu Hilariovi brány a v tu chvíli bylo jasno, kdo tento zápas vyhraje. Stadion bouřil a při odpískání konce utkání bouřil ještě více. V tu chvíli rozhodčí odpískal konec a Rangers porazilo Chelsea 2–0, díky Šebovi a Novovi.

Ohlasy

Steve Clark – O J.T.: Celý týden netrénoval. Měl naštípnutý prst, ale po celých 90 minut hrál dobře. Dále se vyjádřil o nových hráčích na Stamford Bridge. Sidwell byl dnes nejlepší náš hráč. Hrál skvěle. Ben Haim odehrál dobře první poločas, poté v druhém se mu tolik nedařilo. Za celý zápas hrál na třech pozicích. José Mourinhovi chyběli Claude Makelelé, Michael Essien a Arjen Robben. A také promluvil o celé přípravě: V přípravě jsme něměli lehký zápas. Neměli jsme žádné výsledky 2/3/4–0. Vždy jsme hráli vyrovnané a těžké zápasy. Hrát na Ibrox bylo velmi těžké a výsledek to potvrdil. Víme co zlepšit do zápasu s Kodaní. Doufáme, že v úterý vyhrajeme a dobře se připravíme na nedělní Community Shield. Tam by sme měli podat skvělý výkon.

Glasgow Rangers 2–0 Chelsea FC
Branky: 84. Novo a 86. Šebo

Sestavy: Rangers – (4–4–2) McGregor (Carroll 45); Hutton (Murray 45), Weir (Webster 45), Cuellar, Papac (Broadfoot 45); McCulloch (Šebo 62), Brahim, Ferguson ©, Adam (Burke 81); Darcheville (Beasley 45), Boyd (Novo 45).

Chelsea FC – (4–4–2) Čech (Hilario 45); Diarra (Carvalho 45), Ben-Haim, Terry ©, Johnson (A Cole 62); J Cole (Wright-Phillips 45), Sidwell, Lampard, Malouda (Mikel 45); Shevchenko (Pizarro 45), Drogba (Sinclair 70)

Stadion: Ibrox Stadium
Rozhodčí: Stuart Dougal

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.