Preview: Glasgow Rangers - Chelsea FC

Minulý rok to bylo se Celticem, letos je to s jejich největším rivalem – Glasgow Rangers, další z řady soupeřů, kteří nás mají prověřit na další sezónu a ta se čím dál tím rychleji blíží.

Už pátého srpna budou hrát naši hoši první soutěžní zápas. Community Sheld si přichystala souboj Chelsea s Manchesterem United. Ještě předtím sehrajeme poslední dva přáteláky. Na skotské horké půdě se představíme už pouhé tři dny po prvním zápasem v Evropě v Rotterdamu.

Proti tvrdým skotským hochům nenastoupíme bohužel v nejsilnější sestavě. Opět nás zdecimují zranění, doufáme, že to nebude jako minulý rok. Pokud nelžou články na různých servrech, chybět by měli: Ballack, A.Cole, Terry, Mikel, Essien a Makeléle. Mezitím už odešli Mancienne se Saharem do QPR. Rangers (tomu glasgowskému) začíná sezóna 4.srpna, v lize pojedou v 1.kole na hřiště Invernessu.

Pojďme si říct pár slov o našem zítřejším soupeři: jejich klub byl založen v dávné minulosti, v roce 1872 ho založili čtyři mladíci, kteří si tak splnili svůj sen založit fotbalový klub. Rangers vyznávají hlavně modrou barvu, tím pádem se my na Ibrox Parku ukážeme v našich nových žlutočerných, které The Blues vyzkoušeli zatím jen jednou v USA proti korejskému Suwonu. Koučem je Walter Smith. Úspěchy jsou nespočetně velké, o titul se přetahují každý rok se Celticem, vítězství na evropské scéně je jedno, pohár UEFA získali v sezóně 1971/1972. Na zápas se hodně těší i letní posila z Wiganu Lee McCulloch, který je už připraven. Z odchodů můžeme připomenout například ten nejaktuálnější, český záložník Libor Sionko odchází do dánského FC Kodaň. Zápas začíná v Ibrox Parku od čtyř odpoledne, tentokrát s největší pravděpodobností vám on-line nepřineseme.

Glasgow Rangers – Chelsea FC Nominace týmů:
Chelsea: všichni kromě zraněných
Trenér: José Mourinho
Hráč ke sledování: Claudio Pizarro

Rangers: Allan McGregor, Alan Hutton, David Weir, Thomas Buffel, Sasa Papac, Barry Ferguson, Brahim Hemdani, Kevin Thomson, Kris Boyd, Nacho Novo, Charlie Adam, Ugo Ehiogo, Alan Gow, Graeme Smith, Chris Burke Ian Murray, Jean Claude Darcheville, DaMarcus Beasley, Kirk Broadfoot, Filip Šebo, Carlos Cuellar, Roy Carroll, Steven Smith, Lee McCulloch, Antoine Ponroy, Alan Lowing, Steve Lennon, Pail Emslie, Steven Campbell, Dean Furman, Jordan McMillan, Scott, Gallacher, Andrew Shinnie, Ross Perry (toto je celý kádr, za změny neručíme)

Trenér: Walter Smith
Hráč ke sledování: Lee McCulloch
Stadion: Ibrox Park (51 082 – Glasgow)
Výkop: 28.7.2007 v 16:00 SELČ
Rozhodčí: –

Můj tip: 0:0 (myslím, že to bude ještě nudnější zápas než s Feyenoordem a gól se nepodaří vstřelit ani jednomu celku)

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.