Report: Brøndby Kodaň 0-2 Chelsea FC

Máme za sebou poslední zápas v přípravě a vyhráli jsme ho díky přesvědčivému výkonu Didiera Drogby a našich dvouch brankářů.

Zápas se odehrával v poklidném tempu a kromě pár šancí se žádné tutovky nepálily. Chelsea si zvedla sebevědomí před nedělním zápasem proti Manchesteru. Poprvé si také v dresu CFC zahrál záložník Grant. Teď však pojďme na utkání.

1. poločas

Zápas začal velmi poklidně a tak i probíhal celý poločas, až na pár vyjímek. Je těžké určit kdo byl lepší, ale spíše Brondby. V 7. minutě měl malou prácičku Carlo Cudicini, který došel pro nakopnutý míč, i přes zaváhání obránců. V 10. minutě zde byla podobná situace, při níž se tři hráči Brondby ocitli samy, před Carlem. Zde byla chyba ofsajd systému, ale naštěstí jeden z útočníků na míč nedosáhl a Cudicini už měl lehkou práci míč stáhnout. Poté měli šanci Malouda se SWP, ale jejich slibná příležitost se nepovedla. V 18. minutě jsme šli do útoku, ale po špatné kombinaci vyrazili na kontr hráči Brondby. I ve třetím náznaku příležitosti si Cudicini poradil. V 23. minutě byl faulován Florent Malouda a sám zahrál přímý kop. Avšak zahrál ho tak špatně, že se centr nevešel do velkého vápna. Hned za minutu se řítil na bránu Shaun a poslal míč před bránu, kde už nabíhal Drogba. Bodužel ten už na míč nedosáhl a ten proletěl až za brankovou čáru. Po půl hodině vystřídal Mikel za Pizarra a CFC změnila rozestavení na 4–4–2. Poté se delší dobu nic velkého nedělo až asi v 40. minutě, kdy fauloval Carvalho před pokutovým územím Chelsea. Trestný kop kopnut celkem dobře, ale i tak skončil v raukavicích Cudiciniho. Na konci prvního poločasu jsme měli skoro totožnou šanci po faulu na Maloudu, ale Didier Drogba poslal míč prakticky úplně stejně. Teď jen trošku ke kraji brány Andersena. Hned po výkopu byl odpískán konec prvního poločasu za stavu 0–0.

2. poločas

O poločase se udály v našem týmu dvě změny. Vystřídal Cudicini(nastoupil Čech) a odešel Malouda(nahrazen Joem Colem). Druhý poločas byl ještě nudnější než ten první. Snad jediné šance, které byly jsou naše dvě branky, které vstřelil Mr. Drogba. První v 64. a druhou v 82. minutě. Při první šlo o dobrou akci, kterou začal Pizza. Ten nahrál SWP a Shaun poslal Johnsona po lajně. A centr nebyl pro Didika žádným problémem a tak jsme se dostali do vedení 1–0. Abych ještě dodal šanci Brondby, která byla pár minut po brance Drogby. Střela Lorentzena ale nebyla pro Čechína žádný problém. Za šest minut poslal Joe Cole Didiera Drogbu. Ten si narazil s Pizarrem a neměl problém z voleje napálit míč do sítě. 2–0 a bylo vymalováno. V posledních minutách jsme měli dvě dobré střely. Napřed Joe Cole a poté i Claudio Pizarro však branku nevstřelili a po odpískání konce jsme byli šťastnější a vyhráli 2–0

Brøndby Kodaň 0–2 Chelsea FC

Sestavy:Brøndby – (4–4–1–1): Andersen(Tørnes 67) ; Randrup, Howard, Nielsen © (Williams 78), M Rasmussen (Rytter 45); Mikkelsen (Jorgensen 45), Spelmann (Gislason 45), Daugaard (Lantz 45), Madsen (Lorentzen 45); Ericsson (Retov 45); MD Rasmussen (Katongo 64)

Chelsea – (4–3–3): Cudicini (Cech 45); Johnson, Ben-Haim, Carvalho, A Cole (Hutchinson 64); Mikel (Pizarro 29), Sidwell (Grant 78),Lampard, Malouda (J Cole 45), Drogba, Wright-Phillips

Branky: 64. a 82. Drogba
Stadion: Brøndby Stadion