Buldozer Chelsea vyhrál první utkání v LM!

Zásluhou Franka Lamparda jsme se už ve dvacáté minutě ujali vedení – aneb reportáž ze zápasu…

Už ve čtvrtém minutě přišla velká šance Essiena, ale jeho ránu zneškodnil Zítka. Po něm se dostal k míči Damien Duff, jenže jeho dělovku brankář fantasticky vyrazil nad svou bránu. V šesté minutě kopal konečně hrající Robben roh v kombinaci s Frankem, avšak Lampard mířil nad bránu. První šance RSC a taky přesun ze svého obranného pásma přišel až v deváté minutě, kdy se Vanden Borre snažil přihrát do velkého vápna, kde však nikdo nebyl.

Chelsea celý první poločas odehrála s taktikou: „Centry na Drogbu“ a Anderlecht se dostal na naši půlku asi třikrát, z toho jedna z šancí byla na konci poločasu, kdy houf hráčů včetně Petra Čecha lehl (asi únavou) na trávník a Ricardo Carvalho zachraňoval svoji hlavičkou.

V 19. minutě přišel jeden z mnoha faulů tentokrát na Duffa, kdy se snažil obehrát tři hráče. A tak si Frankie s Arjenem postavili míč k volnému přimému kopu a Frank poslal svoji brilantní střelu do branky Daniela Zítky. Ten neměl šanci. Od té chvíle hrají hráči CFC s větší lehkostí a i Lampard není tak roztěkanný…

Ve druhém poločase jsme se dočkali pikantnějšího fotbalu. Anderlecht se vzchopil a začal útočit, a tak naši obránci měli aspoň důvod, za co dostat peníze. A že jich není málo… V 67. minutě vystřídal SWP trochu posmutnělého Robbena a za deset minut Joe Cole Damiena Duffa. Na poslední čtyři minuty ještě Mourinho pro jistotu podpořil defenzivu a Essiena vystřídal Robert Huth.

Do nějaké větší šance v druhé půli se snad dostal jen Essien po úkázkové přihrávce Shauna Wright-Phillipse a Lampard po Drogbově přihrávce před branku. Podobné falše od Franka při volných přímých kopech jako ve 19. minutě se už nekonaly. Z našich hráčů dostal žlutou jen SWP v 93. minutě za „nechtěné“ podseknutí obránce Anderlechtu.

Sestava Chelsea: Čech - Ferreira, Carvalho, Terry, Gallas - Essien(91. Huth), Makelele, Lampard - Duff (77. J. Cole), Robben (67. SWP) – Drogba.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.