Chelsea 1-0 Suwon Bluewings

Chelsea zvládla i druhý přípravný zápas. Před patnácti tisíci diváky porazila Suwon Bluewings díky brance Didiera Drogby 1–0.

Do obrany Mourinho nečekaně nasadil dva pravé beky a Glen Johnson tak musel hrát stopera, Ferreira byl na svém obvyklém postu. Pod útočnou trojicí Ševčenko – Kalou – Joe Cole operovali Lampard, Sidwell a Essien (nutno podotknout, že všichni v slušivém zářivém novém dresu).

První půle se opět odehrávala v pomalém tempu. Chelsea byla lepší a vytvořila si dvě velké šance, ale přes výtečného Kim Dae Hwana v brance nic neprošlo. Obě příležitosti měl Essien, který nejprve po rohu napálil břevno, a pak po vynikajícím centru Johnsona zachránil Bluewings jen reflexivní zákrok gólmana.

Do druhého dějství Mourinho opět vystřídal celou sestavu, tentokrát jen kromě Ferreiry, a Chelsea si vytvořila obrovský tlak. Nejdříve střelu Drogby zlikvidoval Dae Hwan, pak Robben neprostřelil hradbu těl před brankou Suwonu, neujal se ani dalekonosný pokus Maloudy. Následně vybídl SWP Drogbu, ale jeho pokus skončil jen na tyči.

Hra se zase trochu zklidnila, šanci měl na druhé straně Edu. Rozuzlení tak přišlo v 79. minutě. Mikel vyslal Wrighta-Phillipse do šestnáctky, Shaun však přes množství obránců nemohl střílet. Všiml si volného Drogby a krásným lobem mu posadil míč přímo na nohu. Pro našeho kanonýra už to nebyl žádný problém – 1:0 a můžeme zápas v pohodě dohrát.

Mourinho tak může být spokojený (zase), po zápase nezapomněl poděkovat soupeři za pěkný zápas (zase). V sobotu proti LA Galaxy prý už nevystřídá celý tým o poločase. Tak uvidíme.

Sestava Chelsea – první poločas: Čech; Ferreira, Johnson, Terry ©, Hutchinson; Sidwell, Essien, Lampard; J. Cole, Ševčenko, Kalou.

Druhý poločas: Hilario; Diarra, Ben-Haim, Carvalho, Ferreira (Sinclair 69); Wright-Phillips, Makelele ©, Mikel; Robben, Drogba, Malouda.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.