Mourinho: Sezonu může rozhodnout přestupová politika

Minulou sezonu vyvinuly média na Chelsea neskutečný tlak, který se málem stal osudným i pro samotného managera. Letos Portugalec předpokládá, že přestupy, které nestály ani libru, nebudou pro anglický bulvár žádným lákadlem.

Letos tomu může být naopak nebo vše zůstane při starém. I nákupy za hubičku se počítají a právě anglická veřejnost klub, který své miliony čerpá z konta Romana Abramoviče, moc v lásce nemá. „Pokud jsou měřítkem úspěchu peníze, tak by se od nás nemuselo moc očekávat. Tlak by se měl soustředit na protivníky,“ mne si ruce Mourinho. „Loni to bylo jinak. V jedné chvíli jsem napočítal, že podle tisku má o mou pozici zájem 14 managerů.“

„A novináři se pořád ptají – proč jenom dvě trofeje a ne všechny čtyři? Když například Rafael Benitéz nezískal ani jednu, stejně tak Wenger. A proč lidi neřeší situaci Manchesteru United otázkou – proč jste vyhráli jen Premier League?“ ptá se Portugalec, který do svého týmu letos přivedl již tři nové hráče a má zájem i o další jména.

Nechme se tedy překvapit, zda média konečně nechají možnost naplno projevit své fotbalové dovednosti Andreji Ševčenkovi nebo zda psychicky potopí Jona Obiho Mikela svým neustálým vytahováním jeho podezřelého přestupu.

Mourinho se také vyjádřil na adresu mladých hráčů a přirovnal je k melounům. „Mladí hráči jsou jako meloun. Ten taky musíte nejdříve rozříznout a až potom vidíte, jaký ve skutečnosti je. Proto je něco jiného mladý fotbalista a něco jiného pravý profesionál. Most mezi tímto je dlouhý a když se to hráči podaří, tak teprve víme, co od něj můžeme čekat. Jako příklad můžu uvést Scotta Sincaira,“ zakončil Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.