Rošáda obránců: Rajkovič & Alex

V případě přestupu Alexe do Chelsea stačí jen vyřídit pracovní povolení. Naopak mladý Srb, Slobodan Rajkovič, zřejmě zamíří na hostování do PSV Eindhoven, aby získal zkušenosti a poté se mohl vrátit zpět do Lodnýna.

Zdá se, že Rajkoviče čeká podobná cesta jako brazilského stopera, kterého si skauti Chelsea vyhlédli ještě v roce 2004 v brazilském Santosu a obratem ho poslali do PSV. Tam Alex strávil tři sezony a jako uznávaný obránce může přestoupit zpět do Chelsea.

„Víme, že nás Alex a Cocu opustí,“ přiznal před nedávnem manager PSV Ronald Koeman. „Musíme se však se ztrátou dvou klíčových hráčů vyrovnat.“ Alex, skvěle pozičně hrající obránce s kvalitní kopací technikou a hlavičkovými dispozicemi, je připraven přestoupit do Chelsea a čeká jen na vyřízení pracovního povolení.

Svým gólem potopil v osmifinále Ligy mistrů Arsenal a v Chelsea nehodlá dělat jen náhradníka, ale chce se pokusit vybojovat si místo v základní sestavě. „Pro brazilské hráče není jednoduché se do Anglie dostat, ale představitelé Chelsea mi řekli, že je možné pracovní povolení získat, tak jako se to povedlo v případě Salomona Kalou a dalších,“ myslí si Alex.

„Dostal jsem nabídku a souhlasil s ní. Brzy se k nim připojím. Vždy je lepší když vás trenér chce do týmu a může to být moje výhoda. Pokud ale budu pouze sedět na lavičce, bude to nesmírně obtížné,“ přiznal Brazilec.

Do PSV naopak zamíří Slobodan Rajkovič, který uplynulých 18 měsíců strávil na hostování v OFK Belgrade a nyní bojuje se Srbskou reprezentací na Mistrovství světa do 21 let v Nizozemí. Chelsea si mladého obránce vyhlédla v roce 2005 a za jeho angažování zaplatila 3.5 milionů liber. Rozhoduje se však o jeho další kariéře a ještě vyššího stupně výkonnosti by měl dosáhnout právě v PSV Eindhoven.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.