První dvě posily jsou na SB – splní Mourinho své sliby?

Když José Mourinho nebo Peter Kenyon řeknou, že na Stamford Bridge přijdou pouze tři noví hráči, tak to s největší pravděpodobností vypadá na slušnou rošádu a nakonec je příchodů daleko víc – bude letošní léto výjimkou?

V loňském roce José Mourinho slíbil příchod právě 3 nových tváří se záminkou, že tým nepotřebuje mnoho nových posil. Nakonec jsme na Stamford Bridge museli přichystat dresy pro dalších osm! hráčů, kteří se až na výjimky nedokázali na delší dobu usadit v základní sestavě.

Letos si Mourinho opět přál do každé řady novou tvář. „Středního záložníka, stopera a jednoho koncového útočníka,“ odpovídá vždy na otázku, kolik hráčů jeho tým potřebuje. Vedení jeho přání začalo plnit – do útoku pořídilo Claudia Pizarra a středovou řadu posílil Steve Sidwell.

Samotný Portugalec se rozpovídal na adresu prvního jmenované: „Pizarro má své kvality a bude pro nás důležitý. Během působení v Bayernu nasbíral spoustu zkušeností, které se mu budou v novém angažmá hodit,“ doufá v dobrou sezonu nové posily Mourinho.

Jeho čas přijde v době, kdy dvojice útočníků Didier Drogba a Salomon Kalou budou na Africkém šampionátu. Mourinho však doufá, že oba hráče Pobřeží Slonoviny udrží ve svém týmu co možná nejdéle. „Na své straně mají pravidla FIFA, ale budu je v týmu držet co nejdéle. Pokud ale budou chtít, aby s nimi před turnajem trénovali, budeme je muset nechat odjet,“ smutní José. „Ale doufám, že se můžeme domluvit a hráči tak budou chybět jen tři týdny.“

Jenže se zdá, že ani poslední plánovaná posila – Alex z PSV Eindhoven, nebude posilou poslední. K mužstvu by se měl připojit Glen Johnson, ale jeho další setrvání na Stamford Bridge moc růžově nevypadá. Mourinho mu jednoduše nevěří, a proto hodlá přivést jiné koně. Delší dobu se spekuluje o Pascalovi Chimbondovi, za něhož je Mourinho ochotný zaplatit 10 milionů liber.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.