José: Žádné utrácení? S tím problém nemám

Vypadá to, že Chelsea se po období gigantických nákupů na přestupovém trhu konečně trochu uklidnila. Letos už si pořídila dva hráče, nezaplatila však ani libru. José Mourinho s touto filozofií souhlasí.

Konto Romana Abramoviče už se od té doby, co do Chelsea vstoupil, dost zmenšilo a v médiích se proslýchalo, že už nehodlá dál pumpovat peníze na předražené hráče. Sám ruský oligarcha to sice popřel, ale Steve Sidwell a Claudio Pizarro potvrdili, že se nějaké velké utrácení letos nechystá. Přijít bez finanční kompenzace ještě může přijít obránce Alex.

Mourinho věří, že i bez utracených miliónů mohou jeho svěřenci v příštím roce zaútočit na mistrovský titul. „Filozofie je taková, že v předchozích letech jsme hodně nakupovali a budovali silný tým, který se už teď každou sezónu nemusí draze doplňovat,“ vysvětluje portugalský kouč.

„Teď budeme mít prakticky stejný kádr. A pokud si odmyslíte ‚starého Makeleleho‘, tak je náš tým stále mladý, stále má co nabídnout. Může být spolu ještě pár let, takže moc nových hráčů nepotřebujeme. A když je nepotřebujeme, proč utrácet velké peníze?“

„Pokud mi nabídnete, že příští rok budu mít stejný tým jako letos, jen bez zranění, okamžitě to přijmu. Nepotřebuji žádné další hráče ani žádné další peníze. Prostě to přijmu, tým máme dobrý. Tak těžkou sezónu jako teď už prostě mít nemůžeme,“ myslí si Mourinho.

„Vedení klubu chce, abychom byli více soběstační a já jako manažer nepotřebuji moc peněz na nákupy, v tom se shodujeme.“

„Klubu nemusím dokazovat oddanost, tam je to jasné. V posledních dvou letech jsem měl hodně příležitostí k odchodu, ale já odcházet nechtěl. Jsem klubu zavázaný a snažím se odvádět co nejlepší práci,“ dodal.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.