Útočná vozba Drogba & Pizarro? Proč ne…

Hotovo! Chelsea získala svou druhou letní posilu a zbrojí tak na příští sezonu, kdy bude chtít vyzvat na odvetu mistrovský Manchester United a probít se přes brány semifinále Ligy mistrů a do své sbírky doplnit pohár pro nejlepší klub Evropy.

Claudio Pizarro – útočník, který se stal po vypršení smlouvy v německém Bayernu volným hráčem, v příští sezoně doplní na hrotu Didiera Drogba a Andreje Ševčenka, o kterého je však velký zájem v Miláně. „Když nebudou požadovat přehnanou částku, jsme připraveni odkoupit ho zpět,“ vyslal do Londýna zprávu šéf AC Milan.

Ale zprávou dne pro všechny příznivce Chelsea je příchod Pizarra na Stamford Bridge. Poslední čtyři sezony, které strávil v Bayernu Mnichov, příliš střelecky nezářil a jeho 8 branek v německé Bundeslize za uplynulou sezonu to jenom potvrzuje. Ale takový útočník do vápna se vždy hodí – navíc bude další těžkou váhou do pokutového území pro standardní situace.

Ševčenko se ve své první sezoně na Britských ostrovech nedokázal prosadit. Důvodů je několik – přílišné očekávání, tlak ze strany médii a v neposlední řadě přestupová částka, kterou za něj Chelsea musela zaplatit. Pizarro je v situaci odlišné – The Blues za jeho přestup nemusejí zaplatit ani vindru a navíc je zcela odlišným typem útočníka než Ukrajinec.

Sheva potřebuje přesné míče za obránce a především není zvyklý na tak tvrdou hru. Pizarrovi stačí mít míč nadosah v pokutovém území a hned ví, co s ním udělat. Aby se prosadil, bude Chelsea potřebovat dostatek kvality v křídelních prostorech, ze kterých budou muset létat přesné centry, protože jestli něco Pizarro je tak určitě skvělým hlavičkářem.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.