Sidwell je náš. Nebude to nový Parker?

První přestup je na světě, modrý dres bude od příští sezóny oblékat Steve Sidwell. Bude kromě bankovního účtu ale prosperovat i jeho fotbalová kariéra?

Pro Chelsea to byla z peněžního hlediska výhodná koupě. Nestál ani libru a s týdenním platem £51,000 si peněženka Romana Abramoviče jistojistě poradí. Hlavní otázkou je, zda do Londýna přišel jen kvůli penězům nebo jestli se chce i prosadit.

Sidwell byl určitě jednou z hlavních postav statečného útoku nováčka z Readingu na pohárové příčky v Premier League. Nebyla to sice postava, bez níž by Royals spadli zpátky do druhé ligy, ale jeho skvělé výkony stačily na to, aby si jej všimli skauti předních klubů.

A Mourinhovi perfektně zapadá do plánů. Mikel a Essien na měsíc odjedou na pohár do Afriky a Sidwell by je měl minimálně po tu dobu spolehlivě zaskakovat. Od portugalského kouče ale dostane příležitost i jindy. Pokud však Josého vyloženě neohromí, jen stěží se bude pravidelně dostávat do hvězdné základní sestavy – i když třeba letošní sezónu měl mnohem lepší než takový Ballack.

Většina lidí mu ale předpovídá, že se po boku SWP posadí v lepším případě na lavičku a na hřiště se podívá jen při využívání rotačního systému či při zápasech Carling Cupu. Je na Sidwellovi, aby svým pochybovačům dokázal opak. Do Chelsea musel přicházet s vědomím, že místo v základu pro něj nebude rezervované.

Pokud bude jen tak spokojený s vysedáváním na tribuně a pobíráním vysokého platu, není pro Chelsea nijak užitečný. Bude muset pracovat opravdu tvrdě, a ani to mu ještě nezaručí volňásek na Mourinhovi jedenáctku vyvolených.

Nabízí se srovnání s jiným borcem. Nadějný anglický záložník, nejlepší léta před sebou, touha zahrát si ve velkém klubu… Také se Vám vybavuje Scott Parker? Jeho modrá kariéra zrovna nejlepší nebyla. Doufejme, že Sidwell se této role zhostí lépe a bude prvním z letních nákupů, které se (na rozdíl od loňska) podaří.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.