Hodnocení hráčů za uplynulý ročník

Sezóna je definitivně u konce. Jak si v ní hráči Chelsea vedli? Kdo zklamal, kdo zazářil a kdo si prostě jen odehrál své? Čtěte dále…

Předem bych chtěl upozornit, že hodnocení je naprosto subjektivní a každý s ním může nesouhlasit. Známkování je jako ve škole.

Petr Čech: 1–

Jednička má i mínus vlastně jen proto, že tři měsíce chyběl. Po těžkém zranění se vrátil do branky ve famózním stylu a opět potvrdil, že ho jen tak lehce nahradit nelze.

Carlo Cudicini: bez známky

Smolař sezóny. Jakmile se náš gólman číslo 1 zranil, byla to pro Carla perfektní příležitost, jak dokázat, že na to stále ještě má. Dva neš?astné incidenty ho však o zdraví připravili také.

Henrique Hilário: 2

Co byste od třetího brankáře chtěli víc? Obránci se sice necítili nejjistěji, když v brance stál Portugalec, a jeho kopací technika také není nejlepší, ale chytil, co měl a přidal ještě něco navíc. Mourinho věděl, proč ho v létě kupoval.

Paulo Ferreira: 3–

Pravá obrana, to bylo letos asi nejslabší místo sestavy. Zkoušeli to tam čtyři hráči, nikdo z nich však zrovna neexceloval. Ferreira se sice na konci sezóny výrazně zlepšil a prosadil se do základu, ale to nevyvažuje předešlé měsíce, kdy se herně jen hledal.

Geremi Njitap: 3–

Na podzim měl v jednu chvíli vynikající formu, vypadalo to, že místo pravého beka si rezervuje dlouhodoběji. Postupně však uvadal a koncem sezóny už moc příležitostí od Mourinho ani nedostával.

Khalid Boulahrouz: 4

Na začátku vypadal poměrně slibně. Při domácím zápasu s Barcelonou převedl jeden z nejlepších individuálních výkonů tohoto roku (co se týče obránců) a naprosto vygumoval Ronaldinha. Jinak ale ve většině zápasů propadl, přišlo i zranění. Na konci už Mourinho dával na stoperu šanci radši Essienovi.

Ricardo Carvalho: 1

Nejlepší letošní obránce, jak řekl i sám José. I bez Terryho dokázal obranu držet při sobě, nebál se ani ofenzivních výletů a často zakládal útočné akce – vzpomeňte na Sheffield nebo Liverpool. Byl vynikající.

John Terry: 1–

Upřímně – nebyl to ten Terry, kterého známe z předešlých sezón, ale byl dlouho zraněný a když byl na hřišti, vždy dokázal svůj tým nabudit. Co na tom, že sem tam udělal menší chybičku – góly z toho nepadaly a kapitánům se přece odpouští.

Ashley Cole: 2

Možná jsme čekali něco víc od údajně nejlepšího levého beka na světě, ale jako jedna z mála letních posil vyloženě nezklamal. V defenzivě byl jistý, přidal k tomu i útočné kousky. Jestli potvrdí svá slova a příští rok bude ještě o hodně lepší, máme se na co těšit.

Wayne Bridge: 1–

Původně to měl být jasný náhradník, taková pojistka, kdyby se Ashleymu nedejbože něco stalo.Wayne však překvapil a svého slavnějšího kolegu často zastínil. Levý kraj obrany má Chelsea možná nejlepší na světě.

Lassana Diarra: 2

Jeho univerzálnost ho na dlouhou dobu protlačila do základní sestavy. Na pravém beku však překvapivě zazářil, jistě si vedl i na štítovém záložníkovi. V Londýně ho může čekat velká budoucnost.

John Obi Mikel: 2–

16 milionů liber, kterých do něj vložil Roman Abramovič, ještě zdaleka nesplatil. Ale to ve své premiérové sezóně ani neměl. Mourinho mu dával hodně příležitostí. Ještě vyzrát, trochu se zklidnit, nebát se posílat míč jinam než přímo za sebe a z Mikela může být velký hráč.

Michael Essien: 1

Pan Univerzál, zásobárna energie. To, s jakým nasazením odehrál všechny zápasy, bylo až neuvěřitelné. Letos splatil vedení každou penny, která do něj byla vložena. A je dost mladý na to, aby to ještě mnohokrát zopakoval.

Claude Makelele: 1–

Zkušenost sama, bohužel už na něm je trochu znát i vysoký věk, dostavuje se únava. Pro Mourinha je však ve velkých zápasech nepostradatelný. Těžko byste mohli najít hráče, z kterého takto čiší klid a přehled.

Michael Ballack: 4

Společně se Ševčenkem zklamání sezóny. Ano, dal pár důležitých gólů, ale díky osmdesáti procentům předvedených výkonů si vysloužil přezdívku Mr. Inivisible. S Lampardem se spíš pletli, než aby spolupracovali.

Frank Lampard: 2

Jeho forma z předchozích dvou let se téměř vytratila. Přesto jsme viděli hodně momentů, které nám toho našeho Franka připomněly. Nezklamal, ale ani nenadchl.

Joe Cole: 2

Byl na několik měsíců zraněný, ale stihl se vrátit a týmu rozhodně prospěl. Snad se mu teď smůla bude vyhýbat a my budeme opět moct sledovat eleganci, s jakou lehce obchází protivníky.

Arjen Robben: 2–

Věčně zraněný. Letos si vždy zahrál pár zápasů, pak se zranil a měsíc odpočíval. Ale například jeho výkony v obou zápasech proti Wiganu byly fantastické a zdravotní problémy jsou v podstatě to jediné, co ho drží od velké slávy v modrém dresu. Plus ještě trochu simulování…

Shaun Wright-Phillips: 2

Po předchozím ročníku mnohými odepisovaný trpaslík letos ukázal, že talentu má na rozdávanou. Potřebuje si udržet vysokou úroveň výkonů, pak může klidně bojovat o místo v základu.

Salomon Kalou: 1–

Možná nejpříjemnější překvapení. Mladičký Salomon ukázal, jaký potenciál v něm dřímá a pokud ho bude pod Mourinhovým dozorem pečlivě pilovat, za několik let z něj klidně může být jeden z nejlepších útočníků světa.

Andrej Ševčenko: 4

Zklamal. Přechod z italské do anglické ligy však určitě není jednoduchý a příští rok by nám s Ballackem mohl ukázat, jestli je hoden svého platu. Bohužel se s ním díky vyššímu věku nedá počítat na víc než dvě tři sezóny.

Didier Drogba: 1

Byl nejlepším hráčem letošní sezóny Drogba, Essien nebo Carvalho? Z toho si vybrat nemůžete, ale dalo by se říct celkem jasně, kdo byl v celé lize nejlepším útočníkem. Jeho gólový apetit neznal mezí a my můžeme říct jen: klobouk dolů.

José Mourinho: 1–

Příznivcům se nemusí líbit jím praktikovaný styl hry nebo velkohubé tlachání do novin. Pravdou však je, že portugalský kouč je výjimečný stratég, navíc za ním stojí hráči a jeho odchod by teď asi málokomu prospěl.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.