Mourinho oslavuje, Ferguson zuří

Chelsea v utkání průměrné kvality udolala po prodloužení Manchester United, který tak nezískal vytoužený double. „Hráči i fanoušci si tento úspěch zaslouží,“ zhodnotil utkání Mourinho.

Utkání však mělo především v prodloužení zajímavou zápletku. Z pravého křídla mířil před bránu centr, který Ryan Giggs usměrnil doprostřed Čechovy svatyně. Český brankář míč zachytil ještě před čárou, jenže waleský reprezentant ho dotlačil za brankovou čáru, „oba jsme viděli, že míč byl za brankovou čárou,“ hájí Giggs své zájmy.

Osudnému momentu však předcházel jasný faul na Petra Čecha, „když jsem míč zachytil, zůstal jsem s ním před brankovou čarou. Pak ale do mě zajel Giggs skluzem, udeřil mě do obličeje a rázem jsem se s míčem octl na brankové čáře. Nemohl jsem v té chvílí zpozorovat vše, ale když jsem se podíval pod sebe, tak kousek míče byl stále nad čarou.“

Mourinho se poté rozhovořil o samotném utkání: „Do zápasu jsme s s vědomím, že víme, jak je porazil. A myslím, že hráči si tento skvělý výsledek zasloužili,“ oslavuje vítězství José. Po nezvládnutém finiši Premier League a vyřazení z Champions League, se znovu začalo spekulovat o jeho vyhazovu.

Mourinho: Miluju Chelsea a chci zde zůstat

„Dost dlouho jsem pracoval s Peterem Kenyonem a vím, že to není žádný lhář. Proto když do médii prohlásí, že zůstávám, tak to beru jako jistou věc. Kdyby se klubu cokoliv nelíbilo, budu první kdo o tom bude vědět, pracují přece s poctivými lidmi,“ nevšímá si dotěrných médii Portugalec.

„Naše předsezónní příprava začíná 9. července a já tam budu taky,“ zakončil letošní sezonu kontroverzní kouč.

„Jasná penalta nebo gól,“ pláče Ferguson

Hodnocení utkání nemohl začít ani nikde jinde, než u rozhodčího. Je odpůrcem svého konkurenta na lavičce Chelsea, přesto neunesl tlak na svou osobu a po prohraném utkání se zachoval stejně jako když vyvádí Portugalec po neodpískané penaltě.

„Penalta,“ myslí si Ferguson. „Hlavní rozhodčí byl ve špatné pozici, a proto nemohl tuto situaci správně posoudit. Myslím, že však za naši prohru může Mourinho a to jaký vyvinul tlak na rozhodčího ještě před výkopem tohoto utkání.“

„Jakým způsobem jsme ztratili utkání je pro mě zklamání, ale když jsem teď znovu viděl opakovaný záznam, tak to byla jasná penalta,“ nemůže pochopit prohru svého týmu Sir Alex Ferguson.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.