Media spekulují: Malouda nebo McCarthy?

Sezona pomalu končí i pro londýnský celek a začínají se rozjíždět spekulace o prvních potencionálních přestupech. Nedávno jsme vás informovali o Steve Sidwellovi, jehož odchod z Readingu je hotovou věcí. Neví se však, kde přestoupí.

Když média přišly s informací, že Sidwellovi končí smlouva a bude volným hráčem, nikdo nevěděl, co s ním bude v příští sezoně. Po utkání s Blackburnem však manager The Royals leccos naznačil: „Vím, že můj tým opustí. Dokonce je mi známo kam, ale nechtějte po mně, abych Vám to prozradil,“ zůstal tajemným Steve Coppell.

Mourinho několikrát prohlásil, že svou družinu hodlá posílit o několik hráčů, ale že velikost kádru by měla zůstat zachována. „Každý si dokáže domyslet, že potřebujeme posílit. Dva nebo tři noví hráči přijdou, ale rozhodně nechystáme nějaké velké transfery,“ nehodlá utrácet José.

„Budeme potřebovat středního obránce a taky zesílit střední zálohu. Zvláště když nám v lednu bude chybět dvojice Essien a Mikel. A taky potřebujeme útočníka,“ vytyčil cíle pro léto Mourinho. „Nechci teď ale uvažovat o konkrétních fotbalistech. Po finále FA Cupu se teprve uvidí, kteří tři hráči odejdou, a kteří přijdou.“

Mourinho: Jestli chce Sheva zůstat, musí se zlepšovat

Za uplynulou sezonu toho novináři o osobě Andreje Ševčenka napsali opravdu hodně, ale jedno je jisté – nenaplnil očekávání do něj vložené. „Jeho sezona nebyla taková, jakou bychom si představovali i já jsem si představoval víc. Pokud není sám se sebou spokojený, je to dobrý krok pro další období,“ dodává José.

Ale jak sám naznačil, rád by přivedl nového útočníka, který by tak rozšířil konkurenci na tomto postu. Jednou z možností je i střelec Blackburnu Benny McCarthy, který již v skončené sezoně nasázel 17 ligových branek. Rád by však hrál důležitější roli a zahrál si i v Champions League. „Liga mistrů mi chybí,“ neskrývá touhu si zahrát prestižní evropskou soutěž.

„V Blackburnu nemám žádný problém. Manager i klub jsou na mě milí, ale pokud přijde nabídka z Chelsea, tak ji s radostí příjmu. Je mi 29 let a už by se to nemuselo opakovat,“ myslí si bývalý hráč Porta, kde nastupoval i pod vedením José Mourinha. „Pokud mě znova koupí, je jasné že ví, co dělá. Dokážeme podobně myslet a byla by to velká výzva, můžu soupeřit s nejlepšími. Tak proč mi nedát šanci,“ ptá se sám sebe McCarthy.

Dalším hráčem, který je v poslední době spojován s přestupem do londýnské Chelsea je Florent Malouda, který sám naznačil, že v létě může s francouzského Lyonu odejít. „V blízké době se setkám s prezidentem a celou záležitost probereme. Některé nabídky se již nemusí opakovat a je důležité, to pečlivě zvážit,“ myslí si Francouz. „Pokud z Lyonu odejdu, tak jen do lepšího týmu. Tedy do zahraničí,“ zakončil Malouda.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.