Preview: Chelsea vs. Everton

Další zápas, ve kterém už o nic nejde – alespoň nám. Everton stále ještě bojuje o co nejlepší umístění na pohárových příčkách.

Blues jsou druzí, druzí zůstanou i po tomto zápase. Toffees jsou na výborném pátem místě, na záda jim dýchají Kohouti a i Bolton má rozhodně nejvyšší ambice. Pokud se však nestane fotbalový zázrak (tzn. vysoká prohra Evertonu a stejně velkolepá výhra Readingu – gólový rozdíl mezi oběma aspiranty na poháry je 11 branek), při řece Mersey se bude příští rok hrát i o UEFA Cup.

Chelsea už teoreticky může toto klání odchodit s kafíčkem v ruce, přesto si ještě bude dávat pozor na svou bilanci. Na Stamford Bridge totiž v lize hostující tým neslavil vítězství už 62 utkání v řadě a pokud si to Blues v neděli nepokazí, vyrovnají historický rekord Liverpoolu.

Mourinhovi (který se ale na bilance asi opravdu moc neohlíží) bude k tomuto cílí chybět velké množství hráčů. Zranění jsou Andrej Ševčenko, Michael Ballack, Ricardo Carvalho, Arjen Robben, Didier Drogba a nově také mladičký Scott Sinclair. Do sestavy by se po manchesterovském odpočinku měli vrátit Frank Lampard a Petr Čech, od začátku se možná představí i Ben Sahar.

Evertonu dlouhodobě chybí jedna z jeho hlavních hvězd, Australan Tim Cahill. Marodku s nacházejícím zápasem asi neopustí ani jeho kolega Andy Johnson, takže v útoku by mohla opět nastoupit dvojice teenagerů James Vaughan a Victor Anichebe.

Tip redaktora: 1–1
Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Ben Sahar.
Nominace týmů

Chelsea: Čech, Cudicini, Hilario, Geremi, Ferreira, Terry, Essien, A. Cole, Bridge, Morais, Obi Mikel, Diarra, Makelele, Lampard, Kalou, Wright-Phillips, J. Cole, Sahar.

Everton: Howard, Neville, Yobo, Stubbs, Lescott, Arteta, Carsley, Osman, Fernandes, Vaughan, Anichebe, Turner, Naysmith, Beattie, McFadden, Hibbert, Van der Meyde, De Franca, Vidarsson, Valente.

Chelsea – Everton
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 13.5.2007 16:00 SEČ
Rozhodčí: Mark Halsey

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.