Mourinho: Drogba Liverpoolu zavaří

Už dnes večer je na programu odveta semifinálového utkání mezi Chelsea a Liverpoolem. José Mourinho věří, že výjimečné schopnosti Didiera Drogby dovedou jeho mužstvo až do finále.

Blues se budou muset obejít bez Andreje Ševčenka, takže Drogba bude opět ten, který by měl v obraně Reds dělat nejvíce zmatku. Mourinho věří, že reprezentant Pobřeží Slonoviny to zvládne.

„Je v opravdu dobré formě. Liverpool má kvalitní obránce, hrají hodně na ofsajdy, ale Didier je tak silný, že nadělá problémy. Dokázal to před týdnem na Stamford Bridge, dokázal to před rokem na Anfieldu. Věříme, že pro nás opět bude tím důležitým mužem,“ řekl Portugalec.

Pokud Drogba dostane v dnešním zápase žlutou kartu a Chelsea postoupí, nejlepší útočník sezóny bude muset prosedět finále pouze na lavičce. José věří, že Didi je dost zkušený na to, aby se žluté vyhnul.

„Hráči by neměli dostávat karty za stěžování si rozhodčím, nechci, aby to dělali. Můžou ji dostat za agresivní faul, ale to obyčejně útočník nepotřebuje dělat. Měl by se kontrolovat a odehrát semifinále bez prohřešku. Řekl bych, že to tak těžké není.“

Mnoho lidí si myslí, že Chelsea bude na Anfield Road jen těžce „betonovat“. Mourinho však tvrdí: „Budeme útočit. Můžeme bránit se vším, co máme, tak 10 minut, ale ne celý zápas. Nejlepší by bylo zastrašit protivníka, držet balon a dát branku.“

„Ale znovu, nebudeme mít všechny hráče, tohle je sezóna zranění. Je to něco, s čím se musíme vypořádat, ale stále jsme ve velmi dobré situaci. Jedno finále jsme vyhráli, jedno ještě budeme hrát a jsme v semifinále LM,“ prohlásil Mourinho, který také dodal, že jeho hráči si z atmosféry na Anfield Road rozhodně nenadělají do kalhot, jak naznačoval Rafa Benítez.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.