Petr Čech v Londýně

Brankářská jednička londýnské Chelsea Petr Čech okamžitě po utkání s Rumunskem odcestoval do Londýna kvůli poranění ramene. V tomto článku vám přinášíme více informací!

Nikdo o tom nevěděl. „Ale na bolest si Petr Čech stěžuje zhruba tři měsíce,“ uvedl lékař českého národního týmu Petr Krejčí.

Chelsea již před utkáním reprezentaci požádala, jestli by nevyhověla a po utkání s Rumunskem Čecha neuvolnila. Na to nechtěl nikdo přispoupit, ale když se stav Čechova ramene zhoršil, okamžitě odjel do Anglie. „Kdybychom však měli hrát proti Nizozemsku a ne Arménii, nepustili bychom ho,“ pokračuje Krejčí.

Petr Čech bolest cítí především při pádu na zem a vhazování míče. „Je to nepříjemné,“ svěřil se.

Jak dlouho by mělo poranění ještě trvat? Konkrétně se neví, ale zatím se předpokládá, že Petr Čech nastoupí do sobotního ligového utkání proti Sunderlandu. Alespoň tak zní poslední zprávy z Anglie…

Pokles formy? NE!

Někteří čeští fanoušci pomalu na Petra Čecha začínají nadávat, že národní tým v posledních utkáních nedokázal podržet. A také na to, že bez skvělé obrany Chelsea by v Anglii nebyl hvězdou.

„Petr Čech má tu smůlu, že nemá skoro žádné zákroky, jde na něj jen málo střel. A když z nich inkasuje, vyvolává to zkreslený dojem, že tým nepodržel,“ vysvětluje trenér ČR Karel Brückner.

Sami můžeme nezaujatě vidět, že Petr Čech za ty dva góly, obdržené v Rumunsku, nemohl. Po první teči Mutua se natahoval, co to jen šlo a při druhé brance nemohl na patičku Mutua správně včas zareagovat, nebo? balon dorážel z půl metru.

Ale jak říká Karel Brückner, nic jiného na něj nešlo, a právě proto od českých médií dostal za svůj výkon průměrnou známku.

Proč nemůže Petr Čech udržet v národním týmu čisté konto? Jaké je jeho vysvětlení? „Už je toho poměrně dost, ve Švédsku se zblokovaný míč zastaví před hráčem, který ho uklidí do brány, teď dostane Mutu míč do brány tečí na dlouhou nohu. Při druhém gólu si poradil skvěle. Těžko mohl vymyslet něco jiného, ale měl i štěstí. Jeden hráč utekl po lajně, nastřelil na něj míč a trefil přesně Mutua, kterému se to patičkou povedlo.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.