Mourinho chválí brankáře Čecha

Běží druhý poločas, Chelsea je pod tlakem. Ke slovu se konečně dostal i Petr Čech a znovu několika skvělými zákroky zachránil Chelsea. Ta i díku němu a kolektivnímu výkonu postoupila do finále FA Cupu.

Utkání se odehrálo před návštěvou o něco málo vyšší než 50 tisíc diváků. Mezi přihlížejícími byl i Roman Abramovič, který je v poslední době s Mourinhem ve sporu, ale po utkání prý šel do šatny, aby spolu s hráči a právě Mourinhem oslavil výhru.

„Je to něco zvláštního a zároveň neuvěřitelného, říká Mourinho pro SkySports News. „Utkání to bylo úžasné a bylo jasné, že kdo vstřelí branku, vyhrál. A když se to podaří, nejraději by jste se zbláznili.

„Hodně myšlenek je potřeba pronést i k Blackburnu. Už před utkáním jsem říkal, že to bude složité a mé předtuchy se vyplnily. Blackburn hrál velmi dobře a jejich hráči bojovali jako hrdinové.

Chelsea zvítězila 2:1 i zásluhou českého brankáře Petra Čecha. Mourinho se neubránil slovům chvály: „Je víc než jen speciální. Každý ví, že je nejlepším brankářem světa. Ale být nejlepším i po tříměsíčním zranění je něco neuvěřitelného, pěje ódy Mourinho.

„Doufali jsme, že bude jednou stejně dobrý jako před utkáním Readingu. Ale co dokázal za tak krátkou chvíli je skvělé. Je to příklad pro další lidi, kteří utrpí stejné zranění. Aspoň ví, že nic není ztraceno, dodal José.

Do finále postoupili i United, na jejichž stadionu se utkání odehrálo. Ve finále tak nastoupí dva nejlepší celky posledních dvou let v Premier League. „Bude to velké utkání. Utkání dvou nejlepších týmu Premier League, dvou semifinalistů Ligy mistrů. Oba celky byly po celý rok neuvěřitelné a my nyní můžeme získat další tři trofeje nebo nevyhrát nic, zakončil Portugalec.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.