Miluj mě málo, miluj mě dlouho

Říká, že miluje Premiership. Říká, že miluje Chelsea. Že by si bez ní nepředstavil život? To ne. Výpověď ze strany zaměstnavatele by manažera Josého Mourinha i tak potěšila. Jeho odstupné by se totiž vyšplhalo na neuvěřitelných 15 milionů liber! „Buď zůstanu nebo budu milionářem,“ řekl tiše a klidně.

Honba za senzací neutuchá. Den co den se můžete v Anglii dočíst o vyhazovu Josého Mourinha. Ten má v létě na lavičce Chelsea skončit, i když mu běží smlouva platná do roku 2010.

Jeho neshody s majitelem Romanem Abramovičem jsou však velmi chladné. Jen těžko se již v něčem shodnou. Důkaz? Ropný magnát nechtěl poskytnout v lednu ani libru na nákup nějakého obránce. A to i přesto, že se osa týmu Mourinhovi rozpadla kvůli zranění.

Výkonný ředitel Peter Kenyon je s Mourinhem za dobře. Byl to právě on, kdo se s portugalským koučem po jeho příchodu procházel po trávníku Stamford Bridge a vykládal mu, jakou chce mít Chelsea úspěšnou budoucnost. Abramovič se již tenkrát nechal zviklat několika lidmi kolem sebe, kteří Mourinha do Chelsea chtěli. Později totiž vyšlo najevo, že ruský majitel preferoval na post manažera týmu Didiera Deschampse, jenž v té době prohrál s Monakem ve finále Ligy mistrů právě s Mourinhovým Portem 0–3.

„Nikdo mi nic neřekl, že by měl Mourinho odejít. Je to dobrý trenér. A chtěl bych, aby zůstal,“ uvedl Kenyon. Jeho slova podporují také hráči. Přesto Mourinhův odchod vypadá velmi reálně. Na lavičce ho můžou udržet jen dvě fakta – výhra v Lize mistrů či neochotnost klubu vyplatit Mourinhovi odstupné v celkové výši 15 milionů liber.

Kdo ale na jeho místo? V médiích se objevilo už tolik jmen, že se všechna nedají vyjmenovat. Po Erikssonovi a Hughesovi přišel bulvární deník The Sun s informací, že zástupci klubu odletěli do USA vyjednávat s Jürgenem Klinsmannem. Spíš než bývalý trenér německé reprezentace, přijde kouč té ruské – Guus Hiddink. Je Abramovičův přítel. Mluví spolu nejen o fotbale. Často se navštěvují. A byl to právě majitel Chelsea, kdo má největší zásluhu na tom, že Hiddink trénuje ruský národní tým.

Nizozemský trenér však před pár dny prohlásil, že londýnský klub od léta trénovat nebude. „Sice s Romanem Abramovičem mluvím o některých věcech, ale ne o trénování Chelsea,“ řekl. Jistota ale je, že když se Abramovič rozhodne vyhodit Mourinha, nebude ani vteřinu zvažovat, koho na jeho místo dosadí. Guus Hiddink je pro něj jasná volba.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.