Preview: Valencia vs. Chelsea

První zápas pro nás nedopadl dobře. A tenhle bude ještě mnohem těžší. Dokáže Chelsea vstřelit potřebné množství branek na Mestalle, kde se gólové hody zrovna moc často nekonají?

Ani ne týden zpátky, Stamford Bridge. Silva svou životní trefou dostal Blues do nezáviděníhodné pozice. Drogba sice srovnal, ale 1–1 není pro venkovní odvetu zrovna super výsledek. Vyprávět by mohlo Porto…

Valencia teď o víkendu měla na programu zápas s Bilbaem. Šetření spousty opor se jí vymstilo a prohrála 1–0, přestože střídající Villa nastřelil břevno a náš španělský soupeř by si nějaký ten gól zasloužil. Ale každopádně budou Valencijští odpočatí, což se nedá říct o našich borcích, kteří válčili s Tottenhamem…

Přesto je určitě v silách anglického mistra, aby dokázal na Mestalle vyhrát či remizovat za vstřelení minimálně dvou branek. Vědom si je toho i obránce Valencie Emiliano Moretti, který jako největší hrozby z modré strany vypíchl Didiera Drogbu s Andrejem Ševčenkem. „Útok mají skvělý. Drogba i Ševčenko mají výborné fyzické předpoklady, čuch na góly jim také nechybí a spolupracují velice dobře,“ prohlásil italský obránce.

„Budeme se muset soustředit celých 90 minut. Všichni víme, že hrajeme proti jednomu z nejlepších týmů světa. Ale máme lehkou výhodu, stejně jako proti Interu, a budeme se jí snažit využít,“ věří svým spoluhráčům Moretti, který na Stamford Bridge v neobvyklé pozici stopera podal rozhodně nadprůměrný výkon.

Sestava Valencie by oproti prvnímu klání moc pozměněná být neměla. Pouze místo zraněného Vicenteho, který na nekvalitním londýnském trávníku poranil stehno, pravděpodobně zaujme Miguel Angulo. A ač se to zprvu neočekávalo, Fernando Morientes prošel lékařskou kontrolou a bude trenérovi domácích k dispozici. Jeho rameno však ještě není v naprostém pořádku, takže se asi nedá očekávat, že by odehrál celých devadesát minut.

Na druhé straně José Mourinho musel ze svých plánů dlouhodoběji vyškrtnout Arjena Robbena. Naopak už portugalský stratég doufá, že Michael Essien, který kvůli problémům s kolenem vynechal téměř celý měsíc, už by mohl být schopen odehrát alespoň část zápasu.

A? už však Michael nastoupí nebo ne, bude rozhodně podporovat své spoluhráče. „Jedna z nejlepších věcí na Chelsea je, že se nikdy nevzdáváme. I když jsme pozadu, pořád dokážeme věci okolo změnit a bojovat až do úplného konce. Naštěstí máme zkušený a silný tým, který přesně tohle dokáže a už nám to mockrát pomohlo,“ věří Essien, že něco podobného se zopakuje na Mestalle.

Postupová matematika tedy mluví jasně. Pokud Chelsea nevstřelí gól, končí. Remíza 1–1 nás posune do prodloužení, 2–2 a výš a jde dál Chelsea. Když jeden z týmů vyhraje, postupuje na sto procent. Budeme tedy mít potřebný kousek štěstí i ve Valencii?

Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Michael Ballack. V lize mu to vůbec nejde, v Champions League je to přeci jenom o něco lepší, dal postupový gól v utkání s Portem. Bude to zas ten neviditelný muž? Nebo tentokrát přispěje k případnému postupu měrou vrchovatější?

Valencia – Chelsea
Stadion: Mestalla
Výkop: 10.4.2007 20:45 SEČ (živě na ČT2)

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.