Chelsea 1 Tottenham 0

Bojovníci vcházeli do arény jako bratři. Terry se bavil s Robinsonem, Didier vyprávěl vtip Midovi, Keane se vyptával na malého Shevu… Vážení, zvládli jsme první třetinu Velkého týdne!

Mourinho nasadil do utkání Shauna Wrighta – Phillipse a mohl si gratulovat. Shaun proháněl na kraji Chimbondu i osazenstvo uprostřed obrany Tottenhamu neúnavně až do svého střídání v 71. minutě.

Modré družstvo bylo lepší. Více šancí, více tlaku – zasloužené vítězství. Přesto zpočátku byly šance velice nekonkrétní a když už Blues lépe zaměřili, Robinson stál jako skála. V 25. minutě Bridge s Mikelem pobavili diváky, když si obhazovali u rohového praporku jednoho hráče Spurs. Sklidili úspěch i úsměv Mourinha.

Svým výkonem se blýskl i Kalou, který pomalu ukazuje, že za ty peníze stál. Chelsea také velice šla taktika – „zahustit prostor před Robinsonem.“ To si hráči někdy vzali ale až příliš k srdci, protože chaos byl opravdu neuřiditelný.

Do druhého poločasu jsme vlítli stejně rychle, jako jsme z prvního vylétli do kabin. V 50. minutě si zapsal první zákrok Petr Čech a byl to zákrok jak jinak než klíčový. Midovu hlavičku suverénně vyškrábl nad branku.

Nedáš dostaneš… Tímto heslem se současná Chelsea řídí. Tentokráte se poslem dobrých zpráv stal Ricardo Carvalho. Shrábl odražený míč a z takových dobrých dvaceti metrů propálil křížem Robinsona. Na takovouhle ránu by mohl být pyšný Stevie Gerrard! Vedeme 1:0.

Poté Chelsea rozjela čardáš, Tottenham dýchal jen díky Robinsonovi. Několikrát vykryl útočné duo Salou – Didier. Na druhé straně Čech musel zasahovat v 63. minutě, kdy míč pouze vyrazil a zmatený Bridge ho odkopl… Svou sílu nám ukázala i mladá hvězdička Taarabt, Čech taktéž vyrazil.

Poté už přišla na řadu střídání a z naší sestavy se nejdříve poroučel Shaun a pak i Mikel. Přišli Ballack s Shevchenkem. Sedm minut před koncem se však za velkého aplausu do Premiership vrátil Joe Cole… Jeho hře nemůžeme nic vytknout, že ne???

Jednu třetinu týdenní práce máme za sebou, teď se přesuneme do Španělska…