UEFA rozhodla o Chelsea

UEFA dovolila Chelsea a Josém Mourinhovi, že můžou do nového ročníku vstoupit s ‘čistým štítem‘.

José Mourinho nemohl v minulém ročníku nastoupit do dvou utkání Chelsea jako hlavní trenér a musel zůstat na tribuně a to vše za kritiku sudího Anderse Friska a trenéra Barcelony Franka Rijkaarda.

Několik úředníku UEFA oficiálně kritizovala Mourinha a úsilí klubu ze Stamford Bridge o obnovení míru se podařilo zřejmě dotáhnout do úspěšného konce.

Komunikační vedoucí William Gaillard řekl:„To je ve fotbale tradice, která byla hráči schválena a pokud někdo dostane trest nebo pokutu, tak začíná znovu na novo s čistým štítem a to je idea, které my se držíme.“

„Chelsea je součást fotbalové rodiny. A José Mourinho přivedl do fotbalu něco nového. A pokud se vyvarujeme minulého příběhu, nic podobného by se nemělo stát."

Gaillard také odmítl, že by se UEFA cítila uražená tím, že Petr Čech dostal cenu za nejlepšího brankáře a John Terry za nejlepšího obránce minulého ročníku Ligy mistrů.

Mourinho dostal minulý rok v březnu zákaz za jeho slova pro portugalský magazín Dez Rekord, kterému řekl:„Byl to nepravý výsledek. O přestávce jsem Rijkaarda viděl jít do kabiny rozhodčího a když nám vyloučili Drogbu, tak jsem nebyl vůbec překvapen.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.