Zranění ohlašují návrat

Chelsea v poslední době moc zraněných hráčů nemá. Výjimkou je anglické duo Wayne Bridge – Joe Cole. Oba se nyní ze svých patálií pomaleji či rychleji oklepávají a už brzy bychom je mohli vidět pobíhat v modrém dresu.

Joe Cole, to je společně s Carlem Cudicinim a Johnem Terrym největší smolař letošního ročníku v kádru Blues. První trable přišly už v přípravných zápasech před sezónou. Postupně se ze zranění kolena oklepal a přišel polo-comeback v utkání s Werderem Brémy. Bitva o první místo v tabulce s Manchesterem United ho pak „dorazila“ úplně. Joey si zlomil nohu a vypadalo to, že si už letos nezahraje.

Rekonvalescence však jde uspokojivě rychle a sám Cole už nahlásil manažerovi, že bude začátkem dubna připraven. Možná už i na Valencii v Lize mistrů. Jeho spoluhráč a kamarád John Terry věří, že anglický záložník svého cíle dosáhne.

„Joe je malý kluk. Každý den za poslední tři měsíce se doktora ptal, jestli už bude brzy připraven. A teď, když už může běhat, chodívá chodbami v tréninkovém centru s míčem u nohy a celou dobu dělá parádičky. Dribluje, a? už jde kamkoli. Vypadá znovu š?astně a zaslouží si to,“ popisuje náš kapitán.

O dost menší dobu mimo Wayne Bridge. Anglický levý bek se v úterý rozhodl jít na operaci menisku, protože jinak by zmeškal celý zbytek sezóny. Vynechá tedy nadcházející kvalifikační utkání své země na EURO 2008, ale v nejbližších dnech by měl opět začít s tréninkem.

„Koleno není špatné. Nemůžu ho v prvních deseti dnech moc zatěžovat, když ho mám ještě oteklé, takže na to moc netlačím. Ale vypadá to dobře,“ ubezpečuje Wayne.

„Opravdový test přijde až se začátkem běhání. Pár lidí se stejným problémem bylo mimo tři týdny, Damien (Duff) byl jeden z nich. Snad to u mě bude stejné, nebo ještě lepší,“ doufá.

Bridge také hrál dost zápasů v bolestech. V tu dobu byl mimo i Ashley Cole a bez klasického levého beka by to Chelsea měla dost těžké. „Postupně se to zhoršovalo. Hrál jsem v Portu a to jsem vydržel. Finále Carling Cupu bylo o něco horší, následný trénink a zápas s Portsmouthem ještě horší. Nemohl jsem vůbec sprintovat, v utkání bych nestíhal, takže jsem se rozhodl jít na operaci.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.