Arjen Robben: Odejde nebo zůstane?

Otázka hodně podobná té Hamletovské, také na ní nikdo nezná odpověď. Budoucnost Arjena Robbena v londýnské Chelsea je nejistá, ale žádná konkrétní nabídka na stole neleží a je více než pravděpodobné, že Holanďan v týmu The Blues setrvá i další sezonu.

Spekulací se v mediích objevilo za posledních několik měsíců opravdu požehnaně. Před touto sezonou byl jedním z hlavních cílu Ramóna Calderona, který si jej vybral jako trumf v boji o předsednické křeslo Realu Madrid. Ale utekl nějaký ten čas a nic se nedělo.

Jindy se spekulovalo o přestupu do Tottenhamu nebo do Bayernu Mnichov, ale těžko říct, zda se jednalo o spekulace novinářů nebo měl jeden či druhý tým o holandské křídlo opravdový zájem. Přesto Chelsea několikrát přes media vzkázala, že Robben není na prodej.

Kariéra tohoto hráče se v Chelsea vyvíjí poněkud zvláště. Přišel před dvěmi sezónami a půl, poté co si jej do kádru vybral Claudio Ranieri, ale od té chvíle jej pronásledují neustálé zdravotní potíže. Jen málo kdy odehraje několik utkání bez toho, aby se zranil a musí tedy neustále začínat od znovu.

To dokonce nahněvalo Josého Mourinha natolik, že si veřejně postěžoval na četnost těchto malých i větších zranění a taky, že vždy trvá několik utkání, než se dostane do formy. Zdá se, že samotný hráč tuto situaci příliš nezvládá a už několikrát prozradil svou frustraci medii, což mu u Mourinha příliš nepomůže.

Naposledy tomu bylo po utkání s Arsenalem, kdy se musel spokojit pouze s lavičkou náhradníků. „Vše záleží od toho, zda hraji od začátku nebo se dostanu do utkání až v průběhu druhého poločasu. Když nenastoupím, nikdo není tak naštvaný jako já,“ prozradil Robben a na otázku, proč jej Mourinho k tomuto utkání nezařadil do základní sestavy odpověděl vyhýbavě: „Na takové věci se zeptejte Mourinha.“

V posledních dnech se navíc v mediích objevily informace o možném odchodu do Barcelony a Robbenův otec v tom nevidí žádný problém: „Jeho snem je jednou si zahrát za Barcelonu. Chápeme, že jej Chelsea hodlá udržet a taky nám to jejich zástupci potvrdili, ale jestli jednou anglický klub opustí, rád by odešel právě do Katalánska,“ potvrdil pro katalánské rádio Le Graderia Hans Robben.

Je pravda, že když není ve formě, tak jsou jeho kličky až příliš čitelné. Nebojí se spadnout v pokutovém území, což zalévá krví oči nejenom fanouškům Manchesteru United. Ale když se dostane do tempa, tak patří k nejlepším hráčům na hřišti a je rozhodně větší oporou, než do základní sestavy protlačovaný Michael Ballack. Zůstane nebo odejde?

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.